Węzeł cieplny w budynku – jakie jest jego zastosowanie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Węzeł cieplny to miejsce w budynku, w którym przechowywana jest gorąca woda lub para wodna. Celem węzła cieplnego jest zapewnienie ogrzewania w miejscach, które nie są bezpośrednio obsługiwane przez system centralnego ogrzewania.

Węzeł cieplny to system, który rozprowadza ciepło do pomieszczeń w budynku. Może być stosowany zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych, choć częściej spotykany jest w komercyjnych.

Węzły cieplne nazywane są również kotłowniami lub pomieszczeniami kotłowymi. Niekoniecznie muszą posiadać kotły czy kominki, ale zawierają urządzenia takie jak pompy ciepła, grzejniki czy zbiorniki na ciepłą wodę.

Po co się je stosuje?

Głównym celem węzła cieplnego jest rozprowadzenie ciepła do innych części budynku za pomocą rur i kanałów. Ciepło może być wytwarzane przez olej, gaz lub energię elektryczną, chociaż większość nowoczesnych jednostek jest zasilana elektrycznie.

Węzeł może być zlokalizowany w dowolnym miejscu budynku – nie musi znajdować się w pobliżu miejsca wytwarzania ciepła. W rzeczywistości często umieszcza się ją w miejscu niedostępnym, aby nie przeszkadzała ludziom chodzącym po budynku.

Jeśli potrzebujesz odpowiedniego produktu, to koniecznie sprawdź stronę: https://zutec.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Planowanie nowej sypialni – o czym należy pamiętać?
Planowanie nowej sypialni – o czym należy pamiętać?
Sypialnia to miejsce, w którym można się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. Jest to również pomieszczenie, w którym można […]
Jak zabezpieczyć bramę garażową przed włamaniem?
Jak zabezpieczyć bramę garażową przed włamaniem?
Brama garażowa spełnia przede wszystkim funkcję drzwi, a jak wiadomo, każde drzwi muszą zapewniać bezpieczeństwo. Dlatego każda brama garażowa powinna […]
Co wpływa na jakość wentylacji powietrza?
Co wpływa na jakość wentylacji powietrza?
W wielu domach instalujemy dziś system rekuperacji, oparty na wentylacji nawiewno-wywiewnej. Zarówno powietrze zużyte jest mechanicznie usuwane poza budynek, jak […]