Pielęgnacja twarzy przed i po makijażu permanentnym

Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością. Nie wolno jednak zapominać o tym, że jego atrakcyjność nie zależy wyłącznie od umiejętności osoby wykonującej zabieg. Równie ważne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących przygotowania twarzy do zabiegu oraz odpowiedniej troski o nią już po jego zakończeniu. Na jakie zalecenia należy zwracać szczególną uwagę.

Przed zabiegiem

Decydując się na makijaż permanentny oka, musimy mieć na uwadze to, że skóra w okolicach powiek jest szczególnie wrażliwa. Podczas pierwszego spotkania w gabinecie, w którym zabieg ten ma zostać wykonany, warto więc dowiedzieć się, czy należy przygotować ją w szczególny sposób. Często konieczne jest jej regularne nawilżanie poprzez stosowanie specjalnych kosmetyków. Jeśli wykonywany jest makijaż brwi, w ciągu miesiąca poprzedzającego zabieg nie zaleca się też ich depilowania. Dzięki temu kształt brwi po makijażu jest maksymalnie zbliżony do naturalnego.

Po zabiegu

Wykonując makijaż permanentny w Warszawie, można mieć pewność, że już w pierwszych dniach po zabiegu jego efekt będzie satysfakcjonował. Dobrze jest jednak pamiętać, że nie oznacza to wcale natychmiastowego powrotu do wszystkich ulubionych aktywności. W pierwszym tygodniu po zabiegu miejsca poddane mu są szczególnie wrażliwe. Należy więc powstrzymywać się zarówno od ich pocierania, jak i drapania. Ważna jest także ich odpowiednia pielęgnacja. Najlepiej, jeśli odbywa się z wykorzystaniem kosmetyków zalecanych przez linergistkę, znacznie bardziej delikatnych niż te, które są stosowane na co dzień. Przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu warto też zrezygnować z wizyt na basenie i w SPA.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + sześć =