Rodzaje druku i korzyści z nich płynące

Druk spełnia dzisiaj rozmaite cele. Książki i gazety, wobec rozwoju technik cyfrowych, stanowią coraz mniejszą, chociaż wciąż znaczącą, część rynku, rozwija się natomiast niezwykle prężnie rynek różnorodnych broszur i katalogów. Wśród technik, używanych współcześnie, znajdziemy zarówno metody pamiętające poprzednie stulecie, jak i wynalazki zupełnie nowe.

Techniki drukarskie

Tradycyjne techniki drukowania, takie jak sitodruk czy tampodruk, w dalszym ciągu są chętnie używane. Ich niewątpliwą zaletą jest niski koszt materiałów, wytworzonych przy ich wykorzystaniu, jednak posiadają też swoje wady. Wymagają przede wszystkim dłuższego okresu przygotowania, które jest również stosunkowo kosztowne, a cena jednostkowa spada wraz z liczbą egzemplarzy – która powinna być stosunkowo wysoka, by zrównoważyć wysokie koszty początkowe. Inaczej przedstawia się sprawa w przypadku druku cyfrowego. Specjalistyczne przedsiębiorstwa, które go oferują, takie jak https://www.totem.com.pl/, zapewniają dużą elastyczność. Dzięki niej opłacalne może być wydawanie nawet niszowych pozycji. Nie jest konieczne tworzenie zapasów, bowiem zawsze istnieje możliwość prostego zamówienia dodruku danej książki czy broszury. Możliwa jest również łatwa personalizacja, która może dotyczyć np. tylko części nakładu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *