Czy okna w systemie angielskim to opłacalna inwestycja?

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek mieszkanie lub dom bez okien. To one zapewniają niezbędny przepływ powietrza i dostęp do naturalnego światła. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest wybranie odpowiedniego rodzaju okien. Obecnie mamy do wyboru wiele rozmaitych opcji. Jedną z ciekawszych są okna w systemie angielskim. Co kryje się pod tą nazwą i dlaczego są one warte uwagi?

Wiele korzyści

Ten rodzaj okien można spotkać przede wszystkim w Anglii i w krajach skandynawskich. Od standardowych okien dostępnych w Polsce różni je sposób otwierania, bowiem otwierają się one do zewnątrz, a nie do wewnątrz. Ma to bardzo dużo zalet. Nie musimy martwić się, że coś spadnie z parapetu, a także oszczędzamy sporo miejsca w danym pomieszczeniu. Takie okna są bardziej szczelne, gdyż wykorzystują siłę wiatru aby dociskać skrzydła do ościeżnicy. To czysty zysk, bowiem ciepło nie ucieka tak szybko z domu i nie jesteśmy narażeni na zwiększone opłaty związane z ogrzewaniem. Okna w systemie angielskim uniemożliwiają również dostawanie się do środka lokalu wody, która gromadzi się przy dolnych krawędziach szyb. Dzięki temu unikamy zamoczenia parapetu, ściany i podłogi.

Rozsądny zakup

Jeśli chodzi o okna angielskie cennik jest uzależniony od konkretnego wykonawcy i materiału, z którego są wykonane. Może to być drewno, PCV lub aluminium. Czy warto się na nie zdecydować? Jak najbardziej! Oprócz funkcjonalności cechuje je także wyjątkowy wygląd i duża elastyczność dotycząca sposobów otwierania okien. To rozsądna inwestycja, którą warto przemyśleć.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × jeden =