Czy rowery są popularne w Polsce?

Co roku na polskich ulicach pojawia się więcej rowerzystów, ale wciąż daleko nam do Duńczyków oraz Holendrów, którzy rower uważają za główny i najlepszy środek transportu. Wzrost popularności jednośladów w naszym kraju jest spowodowany cenami paliw, nieustannymi korkami w miastach oraz wiecznymi problemami z parkowaniem. Poza tym na sile wciąż przybierają postawy proekologiczne naszych rodaków. Niestety to zjawisko nie jest tak intensywne, jak mogłoby być. Tu niestety winni są włodarze miast, którzy wciąż ponad tworzenie infrastruktury przyjaznej rowerom przedkładają parkingi dla aut generujących smog. 

Co zrobić, by więcej ludzi wybierało rower zamiast samochodu?

Przepis na poprawę sytuacji jest jednocześnie banalny i trudny do zrealizowania. Wystarczyłoby w miastach stworzyć ścieżki rowerowe oraz parkingi dla jednośladów. Takie inwestycje wymagają jednak sporych inwestycji, których miasta same nie są w stanie sfinansować. Na pomoc rządu też raczej nie mamy co liczyć, ponieważ dla obecnej władzy istotniejsza jest pomoc socjalna wyżymająca państwo z wszelkich środków. Co możemy zatem zrobić? Zacznijmy działać sami i tam, gdzie możemy, zamontujmy wieszaki rowerowe, które zamówimy na tej stronie https://bike2box.com/wieszaki-rowerowe. To niedrogie oraz zajmujące mało miejsca rozwiązanie pozwalające przechowywać ekologiczny pojazd w piwnicy, hali garażowej lub na balkonie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *