Czy warto zamontować piec na ekogroszek?

Od jakiegoś już czasu jednym z najbardziej popularnych materiałów grzewczych jest ekogroszek, pozyskiwany zarówno z węgla brunatnego, jak i kamiennego. Nic zatem dziwnego, że na rynku pojawiło się wiele różnych modeli pieców i kotłów przeznaczonych na to właśnie paliwo stałe. Takie konstrukcje są dosyć drogie, ale jednocześnie sama ich eksploatacja niezwykle wygodna, a koszty związanie z opalaniem domu stosunkowo niskie. Jeśli interesuje nas funkcjonalny piec na ekogroszek Łódź jest miastem, w którym funkcjonuje kilka marketów budowlanych posiadających takie urządzenia w swojej ofercie.  

Rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne

Ekogroszek sam w sobie jest paliwem tanim, a jego stosowanie należy do najbardziej ekonomicznych form ogrzewania budynków mieszkalnych (i nie tylko). Dlatego też wiele osób decyduje się zamontować w domu specjalny kocioł z podajnikiem. Jego cena wynosi od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych (oczywiście w zależności od producenta i klasy), ale zważywszy na wysoką kaloryczność omawianego paliwa i jego dużą wydajność, zakup urządzenia zwraca się średnio po dwóch, maksymalnie trzech latach.

Nie można również pominąć tego, że spalanie ekogroszku jest znacznie bardziej bezpieczne dla środowiska naturalnego niż spalanie choćby węgla czy drewna. Wynika to z bardzo niskiej zawartości substancji niepalnych, dioksyn, pyłów oraz szkodliwej siarki. Poza tym mamy tutaj do czynienia z minimalną ilością popiołu, co powoduje, że częstotliwość czyszczenia pieca jest ograniczona do minimum. Dla wielu osób duże znaczenie ma ponadto niemal w pełni zautomatyzowana jego obsługa – wystarczy bowiem jedynie raz w tygodniu zasypać podajnik kotła właściwą ilością ekogroszku.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + dwanaście =