Jak rozmieścić meble w sypialni?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przy urządzaniu mieszkania warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby rozmieszczenie mebli było jak najbardziej funkcjonalne i wygodne. Dotyczy to nie tylko takich pomieszczeń jak kuchnia czy salon, ale również wnętrza, które często pozostaje zapomniane. Mowa oczywiście o sypialni – miejscu, w którym spędzamy największą ilość czasu, ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Jest to niewątpliwie prywatna przestrzeń, dlatego zdarza się, że wychodzimy z założenia, iż i tak nikt nie będzie tam zaglądał, więc nie musimy jej przesadnie dopieszczać. Warto jednak pamiętać, że dom urządzamy przede wszystkim dla siebie i najważniejsze jest abyśmy to my czuli się w nim komfortowo. Czyż nie najlepiej odpoczywa się w uporządkowanej i przytulnej przestrzeni? Poniżej podpowiemy, jak zadbać o tę niepozorną strefę w mieszkaniu.

Zacznijmy od drzwi

Sypialnia to niewątpliwie miejsce, gdzie chcemy mieć zapewnioną prywatność i przestrzeń tylko dla siebie. Warto pomyśleć o tym już na etapie projektowania tak podstawowych rzeczy jak drzwi. Jeśli umieścimy je na samym środku ściany, istnieje spora szansa na to, że osoba wchodząca do pomieszczenia natknie prosto na łóżko. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zorganizowanie wejścia na skraju ściany, dzięki czemu pierwsze spojrzenie pada na pozostałe elementy wystroju, takie jak efektowna komoda czy kącik do czytania. Dzięki temu nawet otwarte w ciągu dnia drzwi nie będą odsłaniały przed gośćmi naszej strefy prywatności.

Najważniejszy mebel – łóżko

Nie ulega wątpliwości, że łóżko to najważniejszy i najbardziej efektowny mebel w sypialni. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie go w centralnym miejscu pomieszczenia. Jedną z zalet takiego umiejscowienia jest możliwość wykorzystania przestrzeni wokół niego na przykład na niewielkie szafki nocne, półki czy swobodne dojście do okna. Pozwala to także na zachowanie pewnej symetrii, gdyż mebel dzieli pokój na dwie, praktycznie równe części. Za takim rozwiązaniem przemawia również powszechne w naszym kraju przekonanie, że od ściany nieco „ciągnie:, dlatego to właśnie na środku będzie cieplej i przytulniej.

Bardzo ważną kwestią jest również miejsce do przechowywania. W sypialni najlepiej sprawdzą się łóżka z pojemnikiem, w którym bez problemu można schować pościel czy zapasy ręczników i poduszek. Jest to praktyczny pomysł szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie liczy się każda wolna przestrzeń. Ułatwiony dostęp i łatwość utrzymywania porządku to dodatkowe zalety tego rodzaju rozwiązania, dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas projektowania wystroju i późniejszych zakupów.

Poza umiejscowieniem i funkcjonalnością, jedną z najważniejszych kwestii dotyczących łóżka jest jego rozmiar. Oczywistym jest, że najwygodniej śpi się wtedy, kiedy nic nie krępuje i nie ogranicza naszych ruchów. Dlatego też dobrym pomysłem jest wybór łóżek 140×200 dostępnych na https://bigmeble.eu/lozka-z-pojemnikiem/140×200. Są one optymalnie dopasowane do potrzeb dwóch osób a przy tym nie zajmują przesadnie dużej przestrzeni. Decydując się na taki model mamy pewność, każdy użytkownik będzie czerpał przyjemność z odpoczynku.

Po co stolik nocny i toaletka?

Odpowiedź na to pytanie zapewne znają miłośnicy czytania przed snem. Jest to bowiem świetne miejsce do odkładania książek oraz umieszczenie lampki, która przyda się podczas wieczornej lektury. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi również przechowywanie lekarstw czy kosmetyków, których używamy przed samym zaśnięciem. Znajdzie się tam również przestrzeń na szklankę wody, bez której wielu nie wyobraża sobie poranka. 

Z kolei toaletka to niezbędny gadżet dla tych, którzy w swojej sypialni mają namiastkę garderoby i to właśnie tam ubierają się i przebierają. Mebel ten może służyć do przechowywania kosmetyków i biżuterii a w skrajnych przypadkach pełnić również funkcję biurka. W tym przypadku najważniejsze jest, aby umieścić tego rodzaju sprzęt w miejscu dobrze oświetlonym, tak, aby za dnia można było jak najdłużej korzystać z naturalnego światła. W ten sposób zapewnimy sobie komfortowe warunki do wykonania perfekcyjnego makijażu oraz idealnego dopasowania poszczególnych części garderoby.

Sypialnia jest pomieszczeniem, które ma służyć przede wszystkim jej właścicielom, dlatego też warto urządzić ją tak, aby odpowiadała naszym potrzebom i wymaganiom. Kierowanie się tylko i wyłączne obowiązującymi trendami może sprawdzić, że odpoczynek zamiast przyjemnością okaże się męczącym czasem spędzonym w nieprzyjaznym środowisku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pielęgnacja twarzy przed i po makijażu permanentnym
Pielęgnacja twarzy przed i po makijażu permanentnym
Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością. Nie wolno jednak zapominać o tym, że jego atrakcyjność nie zależy wyłącznie od […]
System do obsługi magazynu i program dla gastronomii – czy można je połączyć?
System do obsługi magazynu i program dla gastronomii – czy można je połączyć?
Obsługa klienta to w dzisiejszych czasach niemałe wyzwanie. Wymagania są coraz większe – zarówno pod względem jakości towarów i usług, […]
Walory skórzanych torebek
Walory skórzanych torebek
Skórzane torebki są atrakcyjną opcją do kobiet pragnących korzystać z produktów nie tylko luksusowych, ale również wyjątkowo trwałych. Chociaż tego […]