Jak dbać o skórzane dodatki?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra i wszelkie dodatki, które są z niej wykonane dodają nam szyku, elegancji, a nawet odrobimy drapieżności. Kurtki, buty, paski czy torebki, portfele ze skóry. Wszystko to wygląda świetnie, oczywiście do czasu. Aby skórzane dodatki nie straciły uroku należy odpowiednio o nie zadbać. Jak? Zapraszamy do lektury.

Pierwszym klasycznym dodatkiem jest rzecz jasna skórzana kurtka. Skóra nie lubię słońca, wody jak i mrozu. Dlatego pierwszą ważną rzecz jaką należy wykonać jest impregnacja takowej kurtki specjalnymi preparatami dostępnymi na rynku. Należy też pamiętać o odpowiednim suszeniu oraz przechowywaniu kurtki- wyjmujemy z kieszeni wszelkie przedmioty, tak aby materiał się nie naciągnął, rozwieszamy kurtkę na wieszaki po czym czekamy, nie suszymy kurtki na grzejnikach, czy w suszarkach.

Skórzana torebka, kolejny klasyk. Aby dobrze zadbać o taki gadżet trzeba pamiętać o czyszczeniu torebki co jakiś czas. Najlepszym do tego celu środkiem jest zwyczajna woda z octem. Po oczyszczeniu konserwujemy skórę- profesjonalnym środkiem, bądź domowym sposobem; olejkiem rycynowym.

Następnym element garderoby? Oczywiście skórzane buty. Tutaj, jak i w przypadku kurtki ważna jest impregnacja. Jeżeli posiadane przez nas obuwie jest lakierowane, nabłyszczamy je, jeśli zaś matowe używamy past do matowego obuwia. Jeśli przemokną suszymy je za pomocą materiału lub papieru.

Proste czynności przyczynią się do przedłużenia żywotności naszych ulubionych dodatków jak i do ich świetnego wyglądu przez długi czas.

Artykuł napisany we współpracy z Galanter – sklepem internetowym, w którym znajdziesz bogaty wybór akcesoriów skórzanych takich jak, klasyczny pasek męski skórzany czarny, portfele oraz torby damskie i saszetki męskie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać design wizytówki?
Jak wybrać design wizytówki?
Wizytówki – to nieodzowny element każdego biznesu. Kiedyś kojarzyły się głównie z adwokatami, dziś ma je niemal każdy, od kwiaciarek, […]
Jak działa komornik?
Jak działa komornik?
Komornik jest jednym z tych zawodów, wokół których narosło mnóstwo mitów, negatywnych emocji i niedopowiedzeń. Jaka jest prawda o tej […]
Czy zabieg czipowania jest potrzebny?
Czy zabieg czipowania jest potrzebny?
Czipowanie zwierząt to bardzo przydatny zabieg i od lat jest praktykowany przez schroniska. Korzystają z niego również właściciele prywatni, którzy […]