Jak marnować mniej czasu podczas codziennych obowiązków w domu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Możliwe jest oszczędzanie czasu i nadal załatwianie spraw w domu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci tracić mniej czasu podczas codziennych obowiązków w domu:

Zorganizuj się

Posiadanie ustalonego miejsca na wszystko ułatwi znalezienie tego, czego potrzebujesz. Możesz rozważyć użycie oznaczonych pojemników i półek do przechowywania przedmiotów. To również pomoże Ci znaleźć rzeczy szybciej, gdy są potrzebne.

Wyznacz konkretne godziny na wykonanie zadań

Niektóre czynności nie mogą być wykonywane w środku innych zadań, więc wyznacz konkretne godziny na ich wykonanie. Na przykład, jeśli masz środki czystości i sprzęt, który musi być odłożony po każdym użyciu, a następnie zaplanować tę czynność jako jeden z codziennych obowiązków w domu, tak, że nie zostanie zapomniany w pośpiechu innych działań.

Używaj wielofunkcyjnych narzędzi i urządzeń

Na przykład, używaj jednego narzędzia do mycia naczyń, a innego do czyszczenia podłogi w kuchni. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, ponieważ nie musisz chodzić tam i z powrotem między pokojami lub różnymi częściami domu. Jeśli używasz odkurzacza do sprzątania domu, to użyj go również do odkurzania. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, ponieważ nie będziesz musiał przełączać się między narzędziami i sprzętem do sprzątania. Jeśli nie ma Cię w domu przez większą część dnia, rozważ zatrudnienie kogoś innego do pomocy w obowiązkach. Używaj narzędzi, które mogą być używane do wielu celów. Na przykład, możesz użyć miotły do zamiatania podłogi i odkurzania mebli.

Zainwestuj w zmywarkę

Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i energię. Zmywarki w zabudowie to świetny sposób na umycie naczyń bez konieczności robienia tego ręcznie. Możesz jej również używać do innych rzeczy, takich jak czyszczenie garnków i patelni, a nawet pranie ubrań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wycofać sprawę karną ?
Jak wycofać sprawę karną ?
Założenie sprawy karnej przed Sądem w stosunku do drugiej osoby to bardzo poważna decyzja. Trzeba mieć więc pewność, co do […]
Jak umeblować nowoczesny i elegancki salon?
Jak umeblować nowoczesny i elegancki salon?
Jak idealnie urządzić salon? Na to pytanie wiele osób szuka odpowiedzi. W tym wypadku nie można jednoznacznie tego określić, gdyż […]
Jak uczyć dziecko przez zabawę?
Jak uczyć dziecko przez zabawę?
Nauka wcale nie musi być nudna ani trudna, wystarczy odpowiednie podejście. Jak zachęcić dziecko do zdobywania wiedzy szkolnej? Przede wszystkim […]