Jak umyć okna, aby nie miały smug?

Czyste okna to dla wielu osób priorytet, zwłaszcza w okresie wiosennym albo przedświątecznym. Zazwyczaj trzeba się jednak bardzo ciężko napracować, aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujący efekt w postaci idealnie lśniącej powierzchni pozbawionej smug. Jednym z podstawowych warunków jest używanie w trakcie mycia specjalnej ściągaczki z gumową listwą oraz myjki z włosiem wykonanym z mikrofibry. Produkty te można bez problemu kupić np. w tym sklepie internetowym: https://winshop.pl/kategoria-produktu/jak-umyc-okna-bez-smug/.

Kilka banalnie prostych zasad

W celu uniknięcia nieestetycznych smug należy do mycia szyb stosować wyłącznie wodę letnią. Duże znaczenie ma ponadto rodzaj używanego preparatu. Zdecydowanie najlepiej w tej roli sprawdzi się środek detergentowy zawierający alkohol, który być może nie pachnie zbyt dobrze, ale jednocześnie niemal błyskawicznie odtłuszcza szklaną powierzchnię. Alternatywą dla zwolenników trzymania się z dala od chemii jest woda z dodatkiem zwykłego płynu do mycia naczyń, cytryny albo octu. Wybrany przez nas środek nanosimy na szybę za pomocą miękkiej ściereczki lub bezpośrednio ze spryskiwacza, a następnie dokładnie czyścimy całość z wykorzystaniem wspomnianej już myjki z mikrofibry. Doskonale pochłania ona bowiem brud i świetnie trzyma wodę.

Jeśli okno znajduje się bardzo wysoko, wówczas warto dodatkowo użyć kija teleskopowego 9m. Na koniec zaleca się zastosowanie ściągaczki gumowej w celu szybkiego usunięcia resztek wody wraz z nieczystościami. W sytuacji, gdy mimo właściwej techniki i środków pojedyncze smugi pojawiają się na szkle, delikatnie polerujmy je papierowym ręcznikiem do momentu, aż całkowicie znikną.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + dziesięć =