Postępowanie w kwestii opieki nad dziećmi po rozwodzie

Wszyscy rodzice pragną dla swych pociech tego, co najlepsze. Pełnej i szczęśliwej rodziny, w której rozwijać się ono będzie prawidłowo i w poczuciu bezpieczeństwa. Coraz częściej jednak zdarzają się rozwody Katowice to na szczęście miasto, w którym wszyscy rodzice zmagający się z problemem rozpadu związku mogą skorzystać z pomocy prawnej w kwestii ustalenia praw rodzicielskich i przyszłości swoich dzieci. Jak wygląda takie postępowanie w sprawie opieki nad dziećmi?

Opieka nad dziećmi po rozwodzie – kto o niej decyduje?

Mimo że dla wielu osób rozwód wiąże się nie tylko z silnymi emocjami, ale także poczuciem życiowej klęski i wyrzutami sumienia, z pomocą doświadczonych prawników może odbyć się szybko i sprawnie. A co najważniejsze – z poszanowaniem emocji, których w tym trudnym czasie przeżywają dzieci. W wypadku braku porozumienia między małżonkami kwestie praw rodzicielskich musi rozsądzić sam sąd. Rozstrzygając sprawy opieki, ma prawo zapytać o zdanie samych małoletnich i wysłuchać ich potrzeb, jeśli tylko rozwój intelektualny dzieci na to pozwala. Takie wysłuchanie ma miejsce poza główną salą posiedzeń, jednak zazwyczaj sąd kieruje się opiniami biegłych. W wyniku postępowania sprawowanie opieki powierzone zostaje zazwyczaj jednemu z opiekunów. Drugiemu zaś zasądzone zostają alimenty oraz prawo do widywania się z dzieckiem.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *