Jaką koszulkę zakładać na siłownię?

Siłownia to miejsce, w którym można stosunkowo szybko zwiększyć masę mięśniową ciała, zrzucić zbędne kilogramy lub wyrzeźbić całą sylwetkę. Osoby decydujące się na wykupienie karnetu powinny równocześnie zaopatrzyć się w odpowiedni strój, ponieważ zapewni on w pełni komfortowe wykonywanie wszelkich ćwiczeń. Jednym z jego najważniejszych elementów jest bez wątpienia estetyczna, sportowa koszulka o konkretnych parametrach technicznych – koniecznie perfekcyjnie dobrana pod względem rozmiaru.

Materiał syntetyczny to strzał w dziesiątkę

Koszulka przeznaczona stricte na siłownię musi przede wszystkim być wykonana z tkaniny sztucznej, takiej jak choćby poliester lub poliamid (w grę wchodzi też mieszanka obu materiałów). Charakteryzuje się bowiem dużą lekkością, znakomitą przewiewnością (skóra może swobodnie oddychać) oraz świetnym odprowadzaniem potu na zewnątrz ciała. Poza tym nie gniecie się, nie blaknie pod wpływem promieni słońca czy prania, jest antyalergiczna i ponadprzeciętnie odporna na uszkodzenia mechaniczne (rozdarcie, nadmierne rozciągnięcie itp.). Nie sprawdzi się natomiast zupełnie t-shirt bawełniany, głównie ze względu na chłonięcie wilgoci niczym gąbka.

Duże znaczenie ma ponadto krój i rozmiar koszulki. Zaleca się wybieranie modeli z krótkim rękawem lub typu tank top –  nieprzylegających za bardzo do ciała, tak aby nie krępowały ruchów ani nie podwijały się w nieestetyczny sposób. Jeśli zaś chodzi stricte o kobiety, to powinny one postawić na koszulkę całkowicie bezszwową o modelującym fasonie, która doskonale podkreśla atuty sylwetki. Można ją kupić choćby w tym sklepie online: https://www.bocowear.com.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *