Jakie cechy powinny spełniać palety, w ramach transportu i magazynowania towarów?

Palety to niezbędny element wyposażenia każdego magazynu, czy firmy transportowej. Pozwalają one na przechowywanie oraz przewożenie dużych ilości towarów. Palety są najczęściej wykonane z drewna i muszą spełniać kilka wymagań, aby mogły zostać dopuszczone do użytku. Ważna jest ich nośność, wymiary, jak również jakość.

Jakie palety służą do transportu międzynarodowego?

Najczęściej stosowanymi podstawkami są europalety. Charakteryzują one się oznaczeniami, które poświadczają o wysokiej jakości użytych do produkcji materiałów. Firmy transportowe chcąc zaoszczędzić pieniądze, często decydują się na ich zamienniki, czyli palety przemysłowe. Tego rodzaju produkty można znaleźć na witrynie https://www.makodrew.pl/. Paleta przemysłowa jest najczęściej dostępna w standardowych wymiarach 800x1200x144 mm. Waga produktu wynosi około 25 kg, a jego nośność sięga 1,5 tony. Palety przemysłowe mogą zostać poddane procesowi fumigacji, czyli osuszania drewna. Wówczas można z powodzeniem wykorzystywać je w transporcie międzynarodowym. Na jakość dowolnej palety wpływa gatunek użytego drewna, a także sposób jej przechowywania. Wówczas podstawki wytrzymują dłużej i są odporne na uszkodzenia. Palety spełniające wymagania jakościowe to ekonomiczny sposób na magazynowanie oraz transportowanie towarów.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *