Opakowania styropianowe – dlaczego są tak powszechnie stosowane?

Opakowania polistyrenowe ze strony https://www.grupa-abc.com.pl/Opakowania-styropianowe-c5 są popularnym materiałem dla przemysłu spożywczego, ponieważ są mocne, lekkie i opłacalne. Znany jest również jako styropian lub pod nazwą handlową EPS (polistyren ekspandowany).

Polistyren jest używany w opakowaniach od dziesięcioleci, ale niektórzy ludzie są zaniepokojeni jego wpływem na środowisko. Materiał ten jest wytwarzany z produktów naftowych, co może prowadzić do emisji dwutlenku węgla podczas produkcji. Polistyren może być również trudny do recyklingu.

Dlaczego ludzie używają opakowań polistyrenowych?

Istnieje jednak wiele korzyści z używania opakowań polistyrenowych. Jest lekki i wystarczająco mocny, aby chronić produkty podczas wysyłki, więc pozwala zaoszczędzić na kosztach paliwa i zmniejszyć emisję CO2 z ciężarówek i samolotów. Opakowania polistyrenowe zapewniają również dobre właściwości izolacyjne, co oznacza, że mogą utrzymywać świeżość żywności dłużej niż inne materiały, takie jak szkło czy tektura.

Oprócz tych zalet opakowań polistyrenowych dla gastronomii, istnieją inne powody, dla których restauracje używają tego typu materiału opakowaniowego:

  • Jest elastyczny – Możesz go łatwo przyciąć do dowolnego kształtu lub rozmiaru, który jest potrzebny w Twojej restauracji lub firmie cateringowej.
  • Jest dostępny w różnych kolorach – Możesz wybierać spośród białych lub przezroczystych piankowych kubków lub talerzy, które pasują do Twojego schematu dekoracji lub kolorów brandingu w Twoim zakładzie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *