Jakie skuteczne narzędzia stosuje się w ramach samoobrony?

Ulice polskich miast nie zawsze bywają bezpieczne. Chociaż pod tym względem jest w naszym kraju znacznie lepiej niż jeszcze kilkanaście lat temu, nadal słyszymy o sytuacjach, w których ktoś kogoś napadł po zmroku, okradł lub pobił. Gdy docierają do nas takie informacje, wielu z nas zastanawia się jak skutecznie obronić się na ulicy oraz jakie narzędzia stosuje się w ramach samoobrony?

Dyskretny i niezawodny

Jednym z najpopularniejszych narzędzi, stosowanych do obrony własnej jest pałka teleskopowa, czyli popularny baton. Urządzenie to może służyć jako niebezpieczna broń, zwłaszcza  w rękach kogoś, kto potrafi się nią posługiwać. Baton jest składanym prętem z gumową lub plastikową rączką, który możemy w każdej chwili złożyć i schować nawet do kieszeni. Jego zaletą jest poręczność. Mały i praktyczny doskonale sprawdza się jako dyskretna broń. Nie należy jednak pokładać zbyt dużej wiary np. w pałce teleskopowej zwłaszcza, jeśli nie potrafimy się nią odpowiednio obsługiwać. Pamiętajmy, że nasza broń może stać się narzędziem w rękach napastnika, jeśli ten szybko nam ją odbierze. Aby lepiej i skuteczniej posługiwać się pałką, należy udać się na kurs samoobrony. Polecaną sztuką walki jest Krav Maga, która uczy stosować proste i niezwykle skuteczne techniki, pozwalające obronić się na ulicy.

W idealnym świecie narzędzia takie jak pałka teleskopowa nie byłyby potrzebne. Nie żyjemy jednak w takim i warto postawić na zapobiegliwość i tym samym nasze bezpieczeństwo. Będąc odpowiednio przygotowanym zmniejszamy ryzyko odniesienia uszczerbku na zdrowiu lub utraty mienia. Pałki dostępne są w Polsce bez zezwolenia.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *