Kimono-narzuta, atrakcyjna część kreacji prosto z dalekiego wschodu!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kimono to tradycyjny japoński strój, noszony zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Ten element ubioru posiada obi (szarfę), którą owija się wokół talii. Samo obi może być gładkie lub ozdobione misternym haftem, lub innymi dekoracjami.

Tradycyjnie dla kobiet i mężczyzn

Kimono, jeden z najbardziej popularnych ubiorów w Japonii i Azji, jest również znany jako kimono lub kimono. Kimono odnosi się do tradycyjnego japońskiego ubioru noszonego przez kobiety i mężczyzn – https://lunulashop.pl/. Słowo „Kimono” oznacza „coś noszonego”. Uważa się, że to słowo pochodzi od słowa „kimon”, co oznacza „nosić ubrania”.

Kimono jest wykonane z jedwabiu i ma długie rękawy. Może być noszone zarówno z podszewką, jak i bez niej, w zależności od pory roku lub okazji. Ponadto istnieje wiele różnych rodzajów kimon, takich jak swobodne do codziennego użytku, formalne na specjalne wydarzenia, takie jak śluby lub urodziny oraz uniformy robocze dla pracowników.

Jedwab, bawełna, a może len?

Najczęstszym rodzajem przędzy kimonowej jest jedwab, ale bawełna i len są również używane do tego celu. Bawełna była używana przez wieki w Japonii, ponieważ jest łatwa do przędzenia i tkania w piękne tkaniny. Jest również bardzo wygodna do noszenia w gorące dni, ponieważ dobrze wchłania pot i szybko schnie po wyjściu z wody! Len jako materiał na kimono był popularny od czasów starożytnych, ponieważ jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać lata użytkowania bez rozpadania się jak bawełna z czasem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Medyczne oleje z konopii – jakie mają działanie?
Medyczne oleje z konopii – jakie mają działanie?
Medyczne oleje z konopi cieszą się coraz większym uznaniem na rynku. Korzystne działanie Cannabis jest znane już od dawna. Jakie […]
Vanlife w Polsce – czy to możliwe?
Vanlife w Polsce – czy to możliwe?
--
Jak dbać o basen ogrodowy?
Jak dbać o basen ogrodowy?
Posiadanie własnego ogrodu bądź działki jest bardzo komfortową sytuacją. Kawałek ziemi, gdzie można aktywnie wypocząć, spędzić czas z najbliższymi lub […]