Najmodniejsze sukienki w tym sezonie

Zazwyczaj z przyjściem wiosny zaczynają się gorączkowe poszukiwania świeżych ciuszków. Każda z pań chce być na czasie, jeśli chodzi o trendy. Akurat mało co z zeszłych lat nadal się przyda, chyba że jest to ubranie w stylu klasycznym, które zawsze sprawdzi się w biurze.

Co w tym roku jest na czasie?

Wspomniana klasyka nigdy się nie znudzi. Zwłaszcza w miejscu pracy, gdzie panuje dress code. Można ją jednak trochę zmodyfikować, bez szkody dla ogólnego charakteru. Dlatego czasem warto odejść od czarnych i granatowych mundurków i przekonać się, jak w miejscu pracy prezentuje się sukienka w kolorze szarym. Podobny zabieg można zaryzykować ze spódnicą, stawiając na ołówkowy, popielaty model, zestawiony z koszulową bluzką w spokojnym kolorze. Tutaj również można się pokusić o odrobinę ekstrawagancji i dobrać do spódnicy koszulę w kolorze złamanego różu. Na pewno nie zaszkodzi to wizerunkowi firmy, a już na pewno ożywi nudne korporacyjne wnętrza.

Jakie sukienki będą noszone latem?

Na ulicy panuje kilka nurtów. Niektóre są nawet pozostałościami po zeszłym sezonie tak jak na przykład sukienki we wzory zwierzęce. Dozwolone są różne długości, łącznie z midi. Echem zeszłego lata są również duże kwiatowe wzory. W tym roku mają one dosyć intensywne kolory. Pewną nowością jest powrót do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Tak więc powitamy mocno zaznaczone ramiona, falbanki i szerokie paski, dokładnie podkreślające talię.

Następnym świeżym trendem są romantyczne sukienki podobne do babcinych koszul nocnych z początków zeszłego wieku. Mnóstwo falban, marszczeń i bufiastych rękawów – to wszystko królować będzie latem w mieście. Na plaży natomiast zobaczymy mnóstwo powiewnych, romantycznych i przezroczystych materii. Żeby tylko dopisała pogoda.

Moda wieczorowa czy popołudniowa rządzi się innymi prawami. Tutaj króluje look hollywoodzkiej gwiazdy filmowej. Sukienki z błyszczących materii, perły w oprawie srebra lub złota. Wytworne suknie przydadzą się na wielkie gale, natomiast na wyjście popołudniowe potrzebna jest sukienka koktajlowa. W takiej sytuacji sprawdzi się sukienka z aksamitnej koronki, w kolorze czarnym lub granatowym. Tutaj również dobrze jest odejść od utartych schematów i odważyć się na kolor fioletowy, który jest równie elegancki, co granatowy i czarny, ale jakoś do tej pory niedoceniony.

Na weselu istnieje tylko jedna zasada mówiąca o tym, żeby raczej nie starać się przyćmić Panny Młodej. Króluje spora dowolność, która dotyczy również kolorów. Pewną nowością jest pojawienie się na sukienkach motywów kwiatowych. Jednak wzory roślinne zazwyczaj nie pokrywają całości kreacji. Najczęściej są ograniczone do jej dolnej części. Na tak uroczyste okazje w dalszym ciągu modne są sukienki z romantycznych koronek.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 16 =