Czym kierować się przy wyborze sukienki na ślub?

Wesele to uroczystość niezwykle ważna w życiu każdego człowieka, więc wymaga stosownej oprawy m.in. w postaci eleganckich strojów gości. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które powinny zadbać o to, aby ich sukienka wyglądała nie tylko niebanalnie i była dobrze dopasowana, ale także wystarczająco wygodna. Pamiętajmy bowiem o tym, że panie mają różne typy urody i figury (oraz osobowości), dlatego nie istnieje coś takiego jak kreacja uniwersalna. Każda powinna być dobierana indywidualnie.

Kilka użytecznych wskazówek

Wybór damskiej kreacji weselnej jest uzależniony od paru istotnych czynników. Panuje tutaj raczej dowolność fasonów czy kolorów, ale trzeba pamiętać o tym, że zbyt duże szaleństwo nie jest dobrym pomysłem – przede wszystkim dlatego, że wesele jest uroczystością o podniosłym charakterze i znaczna jego część odbywa się w kościele. Z tego powodu kreacje na tę okazję powinny być eleganckie i zaprojektowane w dobrym guście. Dla wielu kobiet strzałem w dziesiątkę może się okazać wybór granatowej sukienki wieczorowej, ponieważ jest to najbardziej uniwersalna propozycja, pasująca do niemal każdego typu urody. Osoby pragnące jednak postawić na coś bardziej oryginalnego powinny zwrócić uwagę na:

Kolor – paleta możliwości kolorystycznych na wesele jest szeroka. Można zaszaleć i postawić na barwy zdecydowane (ciemna czerwień, zieleń czy granat) lub pastelowe. Nie zaleca się natomiast kreacji czarnych ani białych, bo te pierwsze mogą się kojarzyć z pogrzebem, drugie zaś za bardzo nawiązują do stroju panny młodej (gwiazdy wieczoru). Jeśli jednak bardzo zależy nam na ciemnym stroju, rozwiązaniem może być czarna welurowa sukienka do kolan, o prostym kroju i z wycięciem przy nodze.

Typ sylwetki – należy wziąć pod uwagę własny wygląd i spojrzeć na sylwetkę obiektywnie. Dobrze dobrana i dopasowana sukienka powinna ukrywać defekty figury i podkreślać największe atuty. I tak na przykład kobiety o figurze jabłka mogą z powodzeniem wybrać kreację odcinaną pod biustem (ewentualnie trapezowaną), natomiast panie o szerokich biodrach – lekko rozszerzoną u dołu.

Wygoda – wybierając suknię na wesele, trzeba zwracać szczególną uwagę na komfort jej noszenia. Na weselu bowiem nie tylko siedzi się za stołem, ale też tańczy i uczestniczy w różnego rodzaju zabawach. A zatem warto zdecydować się na model, który nie odsłoni zbyt wiele w ruchu – lepiej unikać zwłaszcza dużych dekoltów.

Materiał – nie może on być zbyt sztywny, aby nie krępował ruchów, ale też powinien być bardziej efektowny niż choćby zwykła bawełna. Tkanina koniecznie musi być dobrej jakości – w trakcie zabawy weselnej najlepiej sprawdzą się suknie wykonane z jedwabiu, koronki, żorżety albo satyny. Materiały te są bowiem klasyczne, a jednocześnie wystarczająco eleganckie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 2 =