Podstawowe informacje o Digital Signage

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach niezwykle popularna stała się reklama tworzona na bazie nowoczesnej technologii Digital Signage. Jest to nic innego jak cyfrowa dystrybucja różnych treści multimedialnych poprzez zdalnie zarządzaną sieć specjalnych wyświetlaczy. Zaliczamy do nich m.in. klasyczne ekrany TV i ekrany plazmowe, monitory typu CRT, a także projektory PD (czyli Public Displays). Główną zaletą jest w tym przypadku możliwość prezentowania wszelkich materiałów (zarówno promocyjnych, jak i informacyjnych) w dowolnym czasie oraz sprawnego zarządzania ich wyglądem na odległość.

Podstawowe elementy całego systemu

Digital Signage to zestaw nowoczesnych narzędzi pozwalających na wyświetlanie treści multimedialnych w różnych miejscach i na rozmaitych nośnikach. Dzięki temu można dotrzeć do bardzo szerokiej rzeszy odbiorców w sposób całkowicie zautomatyzowany i dokładnie zaplanowany. Kluczowym składnikiem systemu jest ekran reklamowy o określonej wielkości, orientacji i czasie pracy. Służy on przede wszystkim do prezentowania wszelkiego rodzaju materiałów graficznych i filmowych. Aby można nim było bez problemu sterować zdalnie, konieczne jest zastosowanie innowacyjnego playera będącego swoistym sercem całego układu. Występuje on najczęściej w formie miniaturowego lub stacjonarnego komputera wyposażonego w system operacyjny (zazwyczaj jest to popularny Windows).

Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest oprogramowanie, za pomocą którego operator precyzyjnie steruje włączaniem i wyłączaniem wybranego ekranu, uruchamia materiały w ustalonym czasie i kolejności, a także wysyła sygnał w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii w zakresie działania playera. Oprócz tego omawiany system obejmuje serwer (niezbędny do łączenia się z internetem), konto na stronie WWW (przeznaczone do zarządzania emisją poszczególnych treści) oraz okablowanie doprowadzające prąd do nośników. Oczywiście do fizycznego podłączenia ekranów potrzebne są też różne uchwyty – wykorzystuje się m.in. modele ścienne, ramienne i sufitowe. Dodajmy, że instalowaniem zaawansowanych systemów Digital Signage zajmuje się m.in. specjalistyczna firma TDC Polska, której ofertę można sprawdzić na https://tdcpolska.pl/.

Gwarancja skutecznego przyciągnięcia uwagi odbiorców

Wyświetlacze Digital Signage nadają się doskonale zarówno do prezentowania treści typowo komercyjnych i reklamowych, jak i o charakterze informacyjnym. Są zatem niezwykle uniwersalne. Można je spotkać m.in. w centrach handlowych, obiektach sportowych, hotelach, zakładach usługowych, placówkach administracji publicznej, na lotniskach i dworcach, a także w miejscach o dużym natężeniu ruchu turystycznego. Do głównych zalet takiego systemu zaliczamy przede wszystkim:

– możliwość bezproblemowego wykorzystania atrakcyjnego obrazu multimedialnego oraz dźwięku (co w znacznym stopniu podnosi skuteczność przekazu)

– dużą dowolność w podziale ekranu na odrębne strefy (każda może wyświetlać inny element materiału)

– ponadprzeciętną elastyczność (perfekcyjne dostosowanie do wymagań klienta)

– całkowitą kontrolę nad treściami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co wstawić do salonu zamiast sofy?
Co wstawić do salonu zamiast sofy?
W każdym nowoczesnym mieszkaniu powinny być uwzględnione funkcjonalne meble wypoczynkowe. Możliwości jest sporo – producenci oferują projekty tapicerowane zróżnicowane stylistycznie. […]
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien dachowych do nowego domu?
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien dachowych do nowego domu?
Okna w nowoczesnym domu to bardzo ważny element. Powinny być nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne, wytrzymałe oraz chronić przed […]
Leasing samochodu użytkowego, jako opłacalne rozwiązanie na rynku
Leasing samochodu użytkowego, jako opłacalne rozwiązanie na rynku
Jednym z najpopularniejszym sposobów finansowania samochodów w polskich firmach jest leasing. W ofercie znajdują się zarówno auta dostawcze, jak i […]