Firmowy sprzęt komputerowy – jak nie przepłacić?

Już dawno minęły czasy, gdy decydując się na zakup komputerów do firmy trzeba było się liczyć z ogromnym wydatkiem. Obecnie przedsiębiorcy mają bowiem do dyspozycji kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym mogą zaopatrzyć się w wydajny, a jednocześnie stosunkowo tani sprzęt. Mowa tutaj w szczególności o urządzeniach poleasingowych. Jeśli np. interesują nas jednostki lub monitory poleasingowe Warszawa jest miastem, w którym funkcjonuje wiele podmiotów mających je w swojej ofercie. 

Prosty sposób na tanie komputery do biura

Najłatwiejszym sposobem na wyposażenie biura w dobrej jakości sprzęt komputerowy jest zakup pecetów i laptopów poleasingowych. Często pod względem podzespołów w niczym nie ustępują one nowym urządzeniom, a kosztują nawet kilkakrotnie mniej. Większość z nich to modele biznesowe wyposażone w wydajny procesor, szybki dysk twardy (np. SSD), dedykowaną kartę graficzną oraz pamięć RAM o pojemności co najmniej 8 GB. Oto sklep, w którym kupimy sprzęt poleasingowy oraz powystawowy w idealnym stanie technicznym: https://www.brandkomp.pl/pl/c/Komputery-nowe/43.

Alternatywnym rozwiązaniem jest po prostu podpisanie umowy w ramach tzw. leasingu operacyjnego i użytkowanie nowych urządzeń przez okres 18 albo 24 miesięcy. Po tym czasie mamy kilka możliwości do wyboru – wykupienie komputerów, oddanie ich użyczającej firmie, ewentualnie podpisanie następnej umowy na zupełnie nowe modele. Ostatnim zalecanym i jednocześnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest modernizacja dotychczasowych sprzętów poprzez wymianę poszczególnych podzespołów – np. dysku HDD na SSD (gwarancja większej szybkości) czy monitora na wersję z matową matrycą IPS.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + 2 =