Programy przydatne w zarządzaniu sklepem internetowym

Badania statystyczne pokazują, że z każdym rokiem rośnie w Polsce liczba sklepów internetowych. Do zarządzania nimi warto wykorzystać specjalistyczne programy. Na rynku dostępne są zarówno płatne, jak i darmowe rozwiązania informatyczne. Warto więc przyjrzeć im się bliżej i sprawdzić, które z nich są godne polecenia.

Osoby dysponujące sporym budżetem i planujące stworzenie dużego sklepu internetowego mogą zdecydować się na założenie platformy dedykowanej, czyli oprogramowania do zarządzania sklepem internetowym tworzonego od podstaw pod konkretne potrzeby. Chociaż jest to rozwiązanie stosunkowo drogie i czasochłonne, pozwala na stworzenie programów precyzyjnie dopasowanych do oczekiwań. Mniejsze podmioty mogą skorzystać z innych rozwiązań. Jednym z nich jest zakup oprogramowania w wersji pudełkowej. Program do internetowego sklepu, kupiony w sklepie komputerowym po zainstalowaniu jest od razu gotowy do użycia. Produkty takie zazwyczaj charakteryzują się zamkniętą budową. Oznacza to, że wprowadzanie modyfikacji i dostosowywanie proponowanych rozwiązań do własnych preferencji będzie utrudnione, bądź niemożliwe. Jeśli komuś zależy na pełnej swobodzie, powinien zdecydować się na programy do zarządzania sklepem internetowym typu open source, które dostępne są zarówno w wersjach bezpłatnych, jak i płatnych. Otwarty kod pozwala na samodzielne wprowadzanie zmian w programie lub na implementowanie rozwiązań stworzonych przez innych użytkowników. Darmowe oprogramowanie open source w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, a najszybciej rozwijającą się platformą jest prestashop. Wynika to przede wszystkim z tego, że sklep na prestashopie zakłada się bardzo szybko i intuicyjnie. Na korzyść tego systemu działa także duża ilość szablonów gotowych do pobrania. Oprogramowanie prestashop jest stabilne i pozbawione błędów, a funkcjonalności, które posiada pozwalają na skuteczne zarządzanie posiadanym sklepem internetowym.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + 7 =