W jakich miejscach najczęściej stawiane są balustrady i poręcze?

W budynkach, a także przy różnych konstrukcjach często stosowane są balustrady i poręcze, które zasadniczo pełnią dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze stanowią elementy zwiększające bezpieczeństwo, a po drugie pełnią rolę estetycznego uzupełnienia danej architektury. Obecnie są one tworzone przede wszystkim z metalu, ale w zależności od przyjętego stylu mogą być wykonane również z drewna, a nawet kamienia, lecz jest to raczej rzadko spotykane. Coraz bardziej popularne stają się też balustrady i poręcze szklane, które kojarzą się z nowoczesnymi budynkami. Bez względu na to, z czego zostaną zrobione, muszą być solidne i dobrze wkomponowane w dany obiekt. Jeżeli zostaną właściwie dopasowane, to tak naprawdę mogą być umieszczone niemal wszędzie. Gdzie jednak najczęściej są stawiane?

Gdzie balustrady i poręcze sprawdzają się najlepiej?

Balustrady i poręcze, które można nabyć w ofertach takich jak https://www.sparta.com.pl/pl/balustrady-i-porecze, są stawiane głównie na schodach. Powodem jest oczywiście konieczność zapewnienia bezpieczeństwa. Poza tym schody bez takich elementów nie wyglądają dobrze, a dom czy inne budynki wydają się po prostu puste. To samo ma dotyczy balkonów, które trudno wyobrazić się bez żadnej poręczy, gdyż straciłyby wtedy wiele ze swojej funkcjonalności. Poza tymi miejscami należy wymienić jeszcze różnego rodzaju zewnętrzne altany, jak również tarasy będąca przedłużeniem domów oraz antresole, czyli wydzielone obszary parteru, które znajdują się na wyższym poziomie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *