Dlaczego badanie gruntu jest tak ważne przy pracach budowlanych?

Zakup działki budowlanej obarczony jest różnego rodzaju ryzykiem. Jeśli obszar nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego należy uzyskać warunki zabudowy. Niestety nie ma gwarancji, że w urzędzie gminy, który wydaje takie decyzje uda się uzyskać satysfakcjonujące warunki zabudowy. Może się okazać, że na zakupionej działce nie będzie można wybudować wymarzonego domu. Kolejne zagrożenia czają się pod ziemią. Co można zrobić, żeby ich uniknąć? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Co kryje się pod ziemią?

Działka na pierwszy rzut oka może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Równa powierzchnia porośnięta trawą sprawia, że od razu myślimy o tym jak pięknie będzie wyglądał na niej nasz dom. Niestety zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy przekształcają tereny podmokłe czy zabagnione w idealne z pozoru działki. Zakup takiej nieruchomości może okazać się finansowym niewypałem.

Dom czy też inny budynek potrzebuje odpowiednich fundamentów. Jeśli grunt nie posiada wystarczającej nośności konieczna jest wymiana gruntu. Prace ziemne są bardzo kosztowne. Można tego łatwo uniknąć zlecając badanie gruntu. Z tego względu ciekawą ofertę można znaleźć np. pod adresem https://foreq.pl/laboratorium-drogowe/grunty-i-geotechnika/. Niewielka inwestycja w takie badanie pozwoli uniknąć ogromnych kosztów w przypadku zakupu działki z kiepskim podłożem.

Badanie gruntu pozwala też stwierdzić czy można zastosować fundament płytowy. Zyskuje on popularność ze względu na to, że można od razu umieścić w nim ogrzewanie podłogowe. To wszystko powoduje, że naprawdę warto zbadać grunt nie tylko przez rozpoczęciem inwestycji, ale również przed zakupem nieruchomości.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *