W jakich warunkach sprawdzi się rower trekkingowy?

Wybór rowerów jest coraz większy, dostępne są różne rodzaje jednośladów, co często powoduje konsternację wśród potencjalnych nabywców, którzy nie do końca wiedzą, jaki model będzie najlepszy w ich sytuacji. Rower trekkingowy nie przez przypadek nazywany jest rowerem najbardziej uniwersalnym – sprawdzi się zarówno w przypadku osób chcących dojeżdżać w ten sposób do pracy w mieście, jak i miłośników długich wycieczek rowerowych w zróżnicowanym terenie.

Czym wyróżniają się rowery trekkingowe?

Rowery turystyczne bywają mylone z górskimi, jednak posiadają wiele unikalnych cech, dzięki czemu sprawdzą się u prawie każdego rowerzysty.

Do ich typowych właściwości należą:

  • opony węższe niż w przypadku rowerów górskich, pozwalające na bardziej komfortową, szybszą i łatwiejszą jazdę po asfalcie,
  • szersze i wygodniejsze siodełko,
  • wyposażenie w oświetlenie, błotniki, stopkę, bagażnik,
  • możliwość zamocowania sakw podróżnych,
  • amortyzatory lub sztywne widelce do wyboru,
  • rama zapewniająca jazdę w komfortowej, wyprostowanej pozycji.

W jakim terenie sprawdzi się rower trekkingowy?

Ze względu na swój uniwersalny charakter, rower taki sprawdzi się zarówno w mieście, podczas jazdy po asfaltowych szosach czy brukowanych drogach rowerowych, jak i w bardziej wymagającym terenie podmiejskim. Leśne szutrowe drogi czy polne wyboje nie stanowią dla tych jednośladów problemu. Dodatkowo, możliwość zabrania znacznej ilości bagażu w sakwach sprawia, że są one idealnym wyborem dla osób uprawiających turystykę rowerową i pokonujących długie dystanse.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 1 =