Antyki w nowoczesnych wnętrzach – czy to dobry pomysł?

Urządzenie wnętrza w nowoczesnym stylu wymaga doboru różnych dodatków. Dobrym pomysłem jest połączenie industrialnych mebli z antykami. Wśród przedmiotów z dawnych epok są zarówno meble, jak i dzieła sztuki, np. stare zegary, plakaty o wartości kolekcjonerskiej, grafiki i obrazy. Jak łączyć antyki i dodatki vintage z nowoczesnym stylem? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Jak dobrać przedmioty vintage do nowoczesnego stylu?

Urok dawnych przedmiotów tkwi w ich unikatowym, oryginalnym charakterze. Antyki są to często przedmioty o wartości kolekcjonerskiej. Wykonywane były ręcznie, przy pomocy klasycznych narzędzi, więc różnią się zasadniczo od współczesnych mebli i akcesoriów produkowanych seryjnie w wielkich fabrykach. Kupując antyki i przedmioty vintage mamy pewność, że są jedyne w swoim rodzaju. Dodatkowo zaletą antyków jest ich wysoka jakość. Skoro drewniane, ręcznie robione meble przetrwały w dobrym stanie kilkadziesiąt lat, to zapewne przetrwają kolejne pokolenia. Zatem zakup takich mebli do nowoczesnych wnętrz to zarówno dobry pomysł na aranżację mieszkania, jak i inwestycja w przedmioty kolekcjonerskie, które w przyszłości zyskają na wartości. 

Jeden antyk zadecyduje o charakterze wnętrza

W nowoczesnym mieszkaniu wystarczy umieścić jeden, wyrazisty przedmiot, który będzie na siebie zwracał uwagę. Może to być zabytkowa komoda lub witryna. Dobrym pomysłem jest wybór stylowych grafik lub obrazów na ścianę. Stare plakaty w stylu vintage doskonale pasują do nowoczesnego, industrialnego wystroju wnętrz. Ciekawe pomysły na aranżację nowoczesnego mieszkania można zaczerpnąć bezpośrednio ze stron internetowych z antykami. Duży wybór antyków znaleźć można na stronie https://rokaj.pl/. To świetne źródło inspiracji dla wszystkich, którzy chcą połączyć styl nowoczesny z antykami.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *