Jak zabezpieczyć ścianę przed uderzeniami drzwi?

Gdy meble są ustawione w rogu pomieszczenia, otwierając drzwiczki często uderzamy ich uchwytem w ścianę. Początkowo nic się nie dzieje, jednak po wielu latach takiego uderzania z pewnością na ścianie pojawi się ubytek farby, a czasami nie małe wgłębienie. Zapewne na samych drzwiach mebla również pojawią się uszkodzenia, takie jak choćby zdarty lakier z uchwytu, który trzeba będzie w konsekwencji wymienić. Co możemy zrobić, by zabezpieczyć zarówno ścianę jak i mebel, przed takimi niepożądanymi efektami?

Uchwyt pokryty gumą

Najprostszą rzeczą wydaje się wymiana uchwytu na taki, który będzie wykonany w całości z gumy. Może to również być inne tworzywo, warunkiem jest jednak to, żeby było ono miękkie. Wtedy uderzenia w ścianę będą dobrze amortyzowane i nie dojdzie do żadnych zniszczeń. Uchwyty takie możemy bez problemu kupić w większości sklepów meblowych. Warto również sprawdzić oferty w Internecie i wybrać taki rodzaj, który będzie najbardziej pasował do mebla i pomieszczenia.

Inne skuteczne sposoby

Możemy również zastosować tak zwane stopery do drzwi, które mają szczególnie dobre zastosowanie jeśli meblem jest duża szafa. Stoper taki działa identycznie jak ten, który stosuje się przy zwyczajnych drzwiach od pokojów czy wejściowych. Przykręcamy go do podłogi, dzięki temu drzwi szafy będą się na nim zatrzymywać, zanim uchwyt dotknie ściany. Jeżeli są to drzwiczki od szafki wyżej niż poziom podłogi, stoper można zamontować na ścianie, a także na samych drzwiach. Wystarczy przejrzeć ofertę dowolnego sklepu meblowego, by znaleźć interesujące nas przedmioty.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *