Gałki i klamki do drzwi – spośród jakich typów możemy wybierać?

Gałki i uchwyty do drzwi są niezbędne dla bezpieczeństwa i ochrony Twojego domu. Odgrywają one dużą rolę w określaniu ogólnego wyglądu i odczuć związanych z wejściem frontowym. Po znalezieniu jednego, który działa dla Ciebie, ważne jest, aby utrzymać go prawidłowo, tak że trwa przez wiele lat.

Gałki do drzwi wewnętrznych i uchwyty mogą być wykonane z różnych materiałów. Oto kilka popularnych opcji:

Mosiężne gałki drzwiowe 

Mosiądz jest stopem zawierającym miedź i cynk, co czyni go silnym, ale również podatnym na korozję, jeśli nie dba się o niego prawidłowo. Będziesz chciał regularnie polerować mosiądz za pomocą octu lub soku z cytryny zmieszanego z wodą, aby zapobiec gromadzeniu się zmatowienia.

Miedziane gałki drzwiowe

Miedź jest bardziej miękka niż mosiądz, ale również droższa. Uważaj na wszelkie oznaki zmatowienia, ponieważ miedź szybko się utlenia, jeśli nie jest chroniona przed żywiołami lub wilgocią w powietrzu. Aby utrzymać miedź wyglądającą jak najlepiej, czyść ją regularnie sokiem z cytryny zmieszanym z wodą lub octem rozcieńczonym 50/50 z wodą.

Gałki drzwiowe ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest bardziej odporna niż mosiądz lub miedź na rdzewienie, zadrapania i wgniecenia spowodowane zużyciem w czasie, jednak stal nierdzewna jest również droższa niż te inne. Stal nierdzewna jest również twardsza niż mosiądz czy miedź, co oznacza, że łatwiej ją zarysować. Aby zabezpieczyć stal nierdzewną przed rdzą i korozją, należy użyć przeznaczonego do tego celu preparatu woskowego.

 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *