Co ile powinna odbywać się wizyta kontrolna u ginekologa?

Kobiety planujące macierzyństwo powinny należycie dbać o swoje zdrowie. To pozwoli im zajść w ciążę bez żadnych problemów, a następnie doprowadzić ją do końca, witając na świecie swoją pociechę. Jednym z elementów właściwego przygotowania do ciąży jest regularnego odwiedzanie ginekologa, czyli lekarza zajmującego się profilaktyką i leczeniem różnorodnych chorób związanych z żeńskim układem płciowym. Wizyty u tego lekarza są wręcz niezbędne i muszą odbywać się regularnie. Jak często kobieta powinna umawiać się na wizyty kontrolne do tego specjalisty?

Jak często spotykać się z ginekologiem?

Ginekolog to osoba, która zna ciało kobiety bardzo dokładnie. Tylko ona jest w stanie zapobiegać różnym schorzeniom i dolegliwościom, a w razie potrzeby je leczyć. Kobieta zamierzająca w przyszłości urodzić dziecko powinna odwiedzać tego lekarza regularnie. Spotkania muszą mieć zatem miejsce minimum raz do roku, ale warto tak zorganizować swój czas, aby móc odbyć wizytę częściej, na przykład co 6 miesięcy. Czasami wskazane jest nawet robienie tego co 3 miesiące, zwłaszcza jeśli kobieta w przeszłości miała jakiekolwiek problemy zdrowotne. Jeżeli chodzi o sam okres ciąży, podczas którego też oczywiście należy kontaktować się z ginekologiem, to wskazane jest praktykować około 10 wizyt, ale dokładna ilość zależy od konkretnego specjalisty. To, co poza tym jest ważne, to skorzystanie z pomocy naprawdę doświadczonych i znających się na swojej pracy medyków. Takich można znaleźć chociażby centrum medycznym https://imedica.com.pl/ginekologia-i-poloznictwo/, ale też w wielu innych placówkach.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *