Na co uważać po przebytym zawale?

Dolegliwości zdrowotne dawniej przypisywane osobom starszym obecnie dotykają coraz młodszych ludzi. Wynika to z intensywnego trybu życia, niewłaściwego odżywania i chronicznego stresu. Stany przedzawałowe wywoływane przez te czynniki są wielokrotnie bagatelizowane, ponieważ związane z nimi dolegliwości często dają o sobie znać w nietypowych miejscach, jak okolice brzucha lub łopatek. Gdy dojdzie do ataku i uda się wyjść cało z przeżytych trudności, należy zmienić tryb życia i zadbać o zdrowie w wyjątkowy sposób. Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń na serce i właściwa dieta to działania zgoła konieczne, a na co należy uważać po przebytym zawale?

Właściwa optymalizacja

Aktywność fizyczna jest wskazana dla osób z niewydolnością krążeniową, ale konieczne jest, aby była dostosowana do stanu zdrowia pacjenta i należycie dawkowana. Aspektem bezdyskusyjnie niedopuszczalnym jest palenie papierosów. Niezastosowanie się do tego zakazu jest niemal gwarantem kolejnego niedokrwienia i związanej z nim zapaści. Z działu używek dopuszczalny jest alkohol, ale w niewielkich ilościach i w granicach zdrowego rozsądku. Należy również kontrolować spożycie tłuszczy oraz cukrów i ograniczyć je do minimum.

Wycieczki w wysokie góry nie są najlepszym kierunkiem dla podróżników po przeżytej niewydolności ze względu na skoki ciśnienia niezwykle groźne dla serca. Nie sprzyjają mu również tropikalne temperatury, dlatego też trzeba w sposób szczególny uważać na słońce, które wpływa ponadto na działanie niektórych leków. Lot samolotem po zawale może się odbyć jednak pod pewnymi warunkami. Musi upłynąć odpowiednia ilość czasu zależna od stopnia przebytego ataku, a w ramach codziennych zajęć nie mogą występować żadne niepokojące symptomy.

Podobnie jak w przypadku innych niestandardowych czynności warto skonsultować tę kwestię z kardiologiem, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Największym wyzwaniem może jednak okazać się zupełne wyeliminowanie nerwów i stresów, które co krok stają na naszej drodze na wielu płaszczyznach. Trzeba walczyć z nimi za wszelką cenę, regularnie wypoczywać i dążyć do radości z życia, aby nie doprowadzić do kolejnych problemów zdrowotnych i szpitalnych wizyt.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 5 =