Ciekawe pomysły na trening poza domem

Masz ochotę urozmaicić swoje treningi? To bardzo dobra decyzja, w końcu im większa różnorodność, tym lepsze efekty. W sytuacji, kiedy do tej pory trenowałeś głównie w domu, warto wykorzystać inne formy treningu. Sprawdź najlepsze pomysły.

Na zewnątrz czy na siłowni?

Różnorodny trening pozwoli na uzyskanie wymarzonych celów w szybkim tempie. Trenerzy personalni często zwracają uwagę na to, że ważne jest przy tym aby stale podnosić sobie poprzeczkę. Monotonny trening sprawi, że Twoje mięśnie przyzwyczają się do tempa oraz schematu pracy, co z kolei przekłada się na to, że przestają się rozwijać. Jeśli zatem na co dzień uprawiasz gimnastykę w domu, warto nieco podkręcić intensywność. Spróbuj treningów z większym obciążeniem (jeśli nie posiadasz hantli, możesz po prostu udać się na siłownię) lub zacznij biegać, pływać czy też jeździć na rowerze. Ważne, żeby przeplatać ze sobą treningi cardio z tymi wzmacniającymi.

Szybsze efekty, maksymalne spalanie

Urozmaicenie codziennych treningów może polegać także na wykorzystaniu w tym celu nowoczesnych technologii. W jaki sposób? Idealna będzie elektrostymulacja mięśni, czyli trening EMS. Polega to w dużym uproszczeniu na tym, że po dokładnej analizie budowy ciała oraz potrzeb, trener dobiera dedykowany schemat ćwiczeń, które są wykonywane – uwaga! – w specjalnym kombinezonie, do którego są przyczepione elektrody przesyłające impulsy elektryczne. Mięśnie zostają dodatkowo pobudzone, a tkanka tłuszczowa spala się znacznie szybciej. Najlepiej przekonać się o tym, wybierając się na trening EMS w Gdańsku. Co ważne, 20 minut takiego treningu może zastąpić nawet intensywne 3 godziny na siłowni!

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *