Ćwiczenia ogólnokształtujące i aktywizujące dla dzieci

Wiele osób nie wie, w jaki sposób zadbać o prawidłowy rozwój nóg i stóp dziecka. Bardzo wiele rzeczy można zrobić samodzielne, bez konsultacji z lekarzem i zapobiec ewentualnym deformacjom stóp. Co ważne, większość z nich nie wymaga ponoszenia wielkich nakładów finansowych. Oczywiście w przypadku najgorszego, czyli zaistnienia wady stwierdzonej przez ortopedę, takie koszty mogą być większe. Nawet wtedy jednak okaże się, że nie będzie to zbyt kosztowne. Specjalistyczne sklepy zajmujące się sprzedażą butów ortopedycznych dla dzieci cenami nie odstraszają swoich klientów. Lepiej jednak zapobiegać niż leczyć.

Proste ćwiczenia

Przede wszystkim warto zapamiętać, że chodzenie boso jest dość korzystne w przypadku dzieci. Jeśli zatem jest ciepło, powinno się pozwolić maluchowi po prostu biegać po domu lub na dworze. Dobrze jest też od czasu do czasu trenować mięśnie stóp poprzez podawanie patyków bądź ołówków lub woreczków z piaskiem stopami. Dla malucha będzie to świetna zabawa, a jednocześnie okazja do tego wytrenowania różnych partii mięśni. W chłodniejsze dni, kiedy jest konieczność chodzenia w butach, można włożyć dziecku wkładki sportowe do butów. Te wyposażone w żelowe powłoki dają lepszą stabilizację stopy dziecka.

Na co dzień warto również dbać o to, by dziecko nie ubierało zbyt ciasnych skarpetek lub kapci deformujących stopę. Wszystkie te niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka czynności można wykonać samodzielnie, przy wykorzystaniu niewielkich nakładów finansowych.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 4 =