Czy zabieg czipowania jest potrzebny?

Czipowanie zwierząt to bardzo przydatny zabieg i od lat jest praktykowany przez schroniska. Korzystają z niego również właściciele prywatni, którzy kupują lub adoptują psa i kota. Sam proces wstrzyknięcia chipa jest prawie bezbolesny dla zwierzęcia, a zapewnia wiele korzyści, zarówno dla psa, jak i dla jego właściciela.

Jakie zalety ma czipowanie zwierząt?

Czipowanie pomaga w identyfikacji oraz w odnalezieniu zwierzęcia, jeśli ten uciekł z posesji. Pod skórą znajduje się unikalny numer, który w ogólnokrajowym systemie przypisany jest do danego psa lub kota. Po zeskanowaniu go wyświetlają się informacje o zwierzęciu oraz o właścicielu. W ten sposób zwierzę może z łatwością wrócić do domu. Ogranicza to też ryzyko kradzieży cennych ras zwierząt i nielegalnej sprzedaży ich. Więcej informacji na temat czipowania można znaleźć pod adresem: https://schronisko.com/poznan-dla-zwierzat/. W schroniskach zabieg przeprowadzany jest w przypadku każdego zwierzęcia, które tam trafia i nie ma swojego identyfikatora. Po trafieniu do schroniska pierwszą rzeczą jest sprawdzenie chipa i odczytanie danych, w ten sposób można namierzyć właściciela i skontaktować się z nim. Czipowanie ogranicza też porzucanie zwierząt.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *