Mezoterapia – czym jest i w jakim celu się ją wykonuje?

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetologiczny, który polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu w tych miejscach odpowiednich preparatów leczniczych, w tym takich jak kwas hialuronowy, witaminy, krzemionka organiczna, aminokwasy, sole mineralne i kofeina. Ilość oraz rodzaj składników uzależniony jest od konkretnych potrzeb skóry i jej problemów. Skutkiem mezoterapii jest poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej, przemiany komórek tłuszczowych, przyspieszenie krążenia, rewitalizacja czy spalania energii. Stosowana jest w celu leczenia cellulitu, ogólnej poprawy wyglądu skóry czy także w walce z łysieniem. Jest to również zabieg odmładzający, który przywraca skórze sprężystość. Cieszy się ogromną popularność, zwłaszcza że jest bezbolesny i bardzo skuteczny, a przy tym powszechnie dostępny.

Działanie mezoterapii – o co w niej chodzi?

Zabieg mezoterapii znajduje także zastosowanie w leczeniu zwiotczenia skóry i rozstępów. Niweluje także cienie oraz worki pod oczami. Mezoterapia pomaga w przypadku przebarwień i jest wykorzystywana profilaktycznie w celu przeciwdziałania zmarszczkom. Ofertę tego rodzaju zabiegu znajdziemy na stronie internetowej https://www.permanentnybielsko.com/.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *