Czym się kierować przy wyborze kremu do twarzy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbając o odpowiednią pielęgnację twarzy, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Produkt ma spełniać nasze oczekiwania, a co za tym idzie, poprawić kondycję naszej skóry. Warto zatem zastanowić się czego oczekujemy od kremu do twarzy.

Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu produktu do twarzy?

Jednym i najbardziej kluczowym elementem, jest dobór produktu do naszej cery, która może być sucha, tłusta lub mieszana. Jak pielęgnować odpowiednią cerę?

Cera sucha 

W tym przypadku szczególnie trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie nawilżenie, które spowoduje, że skóra będzie bardziej elastyczna. Kremy do twarzy dla suchej skóry powinny zawierać witaminę A oraz glicerynę, ponieważ mają właściwości nawilżające. Kolagen również powinien być w składzie, nada jędrności oraz elastyczności, które przy suchej skórze są bardzo potrzebne. Skóra przesuszona szybciej może się starzeć, co wiąże się z powstawaniem zmarszczek.

Cera tłusta 

Osoby, które zmagają się z tego typu cerą, przeważnie sięgają po kremy matujące. To jest jeden z podstawowych błędów, ponieważ w ten sposób jedynie przesuszymy naszą cerę. Wybierajmy zatem produkty nawilżające oraz regulujące wydzielanie sebum.

Cera mieszana

Jak sama nazwa wskazuje, skóra mieszana charakteryzuje się przesuszeniem w okolicach policzków, a wydzielaniem sebum w strefie T (czoło, nos, broda). Musimy postawić na dwa kremy, które w miejscu przetłuszczającym się ograniczą pracę gruczołów łojowych, a w miejscu przesuszenia zapewnią nawilżenie.

Cera dojrzała

Wybierając kremy do twarzy, zwróćmy uwagę na wiek, który jest podany na opakowaniu. Produkt, dla dojrzałej cery będzie miał inne zastosowanie, niż dla młodszych osób, które mają delikatniejszą skórę twarzy. Wybierając nieodpowiedni krem, możemy jedynie pogorszyć stan naszej cery. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać produkty, które dedykowane są dla odpowiedniej grupy wiekowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wygodna podróż – jak ją zaplanować?
Wygodna podróż – jak ją zaplanować?
Samolot to jeden z najwygodniejszych i najszybszych środków lokomocji we współczesnym świecie. Każdego dnia tysiące osób korzystają z alternatywy, jaką […]
Moc naturalnych olejów
Moc naturalnych olejów
Jak powszechnie wiadomo, natura może mieć niezwykłe działanie na ludzki organizm. Jednym z dowodów na to stwierdzenie może być szerokie […]
Czy warto korzystać z firm cateringowych?
Czy warto korzystać z firm cateringowych?
Od kilku lat na polskim rynku pojawia się i rozwija coraz więcej firm cateringowych, które różnią się od siebie grupą […]