Czym się kierować przy wyborze kremu do twarzy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbając o odpowiednią pielęgnację twarzy, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Produkt ma spełniać nasze oczekiwania, a co za tym idzie, poprawić kondycję naszej skóry. Warto zatem zastanowić się czego oczekujemy od kremu do twarzy.

Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu produktu do twarzy?

Jednym i najbardziej kluczowym elementem, jest dobór produktu do naszej cery, która może być sucha, tłusta lub mieszana. Jak pielęgnować odpowiednią cerę?

Cera sucha 

W tym przypadku szczególnie trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie nawilżenie, które spowoduje, że skóra będzie bardziej elastyczna. Kremy do twarzy dla suchej skóry powinny zawierać witaminę A oraz glicerynę, ponieważ mają właściwości nawilżające. Kolagen również powinien być w składzie, nada jędrności oraz elastyczności, które przy suchej skórze są bardzo potrzebne. Skóra przesuszona szybciej może się starzeć, co wiąże się z powstawaniem zmarszczek.

Cera tłusta 

Osoby, które zmagają się z tego typu cerą, przeważnie sięgają po kremy matujące. To jest jeden z podstawowych błędów, ponieważ w ten sposób jedynie przesuszymy naszą cerę. Wybierajmy zatem produkty nawilżające oraz regulujące wydzielanie sebum.

Cera mieszana

Jak sama nazwa wskazuje, skóra mieszana charakteryzuje się przesuszeniem w okolicach policzków, a wydzielaniem sebum w strefie T (czoło, nos, broda). Musimy postawić na dwa kremy, które w miejscu przetłuszczającym się ograniczą pracę gruczołów łojowych, a w miejscu przesuszenia zapewnią nawilżenie.

Cera dojrzała

Wybierając kremy do twarzy, zwróćmy uwagę na wiek, który jest podany na opakowaniu. Produkt, dla dojrzałej cery będzie miał inne zastosowanie, niż dla młodszych osób, które mają delikatniejszą skórę twarzy. Wybierając nieodpowiedni krem, możemy jedynie pogorszyć stan naszej cery. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać produkty, które dedykowane są dla odpowiedniej grupy wiekowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstawowe rzeczy potrzebne do kuchni
Podstawowe rzeczy potrzebne do kuchni
Kuchnia jest miejscem, w którym spędza się sporo czasu w ciągu dnia. Szczególnie osoby, które lubią gotowanie i przyrządzanie potraw […]
Filtr G4 – w jakich branżach się go stosuje?
Filtr G4 – w jakich branżach się go stosuje?
Filtr G4 jest często stosowany w systemach klimatyzacji, aby oczyścić powietrze przed wejściem do zamkniętej przestrzeni. Pomaga to poprawić jakość […]
Kilka słów o różnorodnych modelach przenośnych urządzeń elektrycznych
Kilka słów o różnorodnych modelach przenośnych urządzeń elektrycznych
W momencie, w którym słyszymy o przenośnych urządzeniach elektrycznych, jako pierwsze zawsze przychodzą nam do głowy telefony komórkowe. Wcale nie […]