Jakie akcesoria kosmetyczne musisz mieć do robienia paznokci?

Mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. Piękne, długie i zadbane paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Aby móc się nimi pochwalić nie trzeba odwiedzać salonów kosmetycznych. Pielęgnację można dokonywać samodzielnie w domowych zaciszu. Przed przystąpieniem do pracy należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria kosmetyczne.

Absolutny niezbędnik

Efektowny manicure to nie tylko pięknie wymalowane paznokcie. Zanim zaczniemy malować oraz zdobić płytki, należy zadbać o pielęgnację dłoni. Niezbędne wyposażenie to:

– obcinacz do paznokci – długość paznokci to indywidualna kwestia. Obcinacze często wyposażone są w dodatkowe funkcje takie jak scyzoryk

– cążki do skórek – pozwalają na pozbycie się „zadziorów”. Przesuszenia skóry nie wyglądają atrakcyjnie, warto stosować miejscowo także maść z witaminą A

– szczoteczka – służy do dokładnego wyczyszczenia płytki

– pilniczki

Manicure hybrydowy

Hybrydy wciąż zyskują na popularności. Aplikacja lakierów jest niezmiernie prosta. Oczywiście potrzebujemy odpowiedniego sprzętu: Lampa UV/LED, pilnik, bloczek polerski, patyczki drewniane, waciki bezpyłkowe, cleaner do odtłuszczenia płytki, bazę jak i lakier hybrydowy oraz top, który zwieńcza wykonany manicure. Warto wypróbować kolekcję Thermo, w skład której wchodzą termiczne lakiery hybrydowe. Ze względu na zmieniającą się temperaturę zmienia się również kolor lakieru. Jaśnieje podczas wyższej temperatury, natomiast ciemnieje w cieple. Bardziej spektakularny efekt będzie widoczny przy dłuższych paznokciach.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *