Czym się kierować przy wyborze kancelarii prawnej?

Wybór kancelarii prawnej to poważna decyzja i taka, której nie należy podejmować lekkomyślnie. Każda sprawa jest inna, więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest określenie charakteru sprawy. Czy jest to sprawa karna czy cywilna? Czy wiąże się z obrażeniami ciała czy uszkodzeniem mienia? Czy musisz kogoś pozwać, czy to ty jesteś pozwany?

Po określeniu charakteru sprawy należy zastanowić się, kto będzie nas reprezentował. Wtedy najlepiej sprawdzi się dobra kancelaria prawna Gdynia i okolice mają na swoim terenie wiele sprawdzonych kancelarii prawnych. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze prawnika:

Doświadczenie

Wszyscy prawnicy są zobowiązani do podjęcia ciągłych kursów edukacji prawnej każdego roku, ale niektórzy prawnicy wykraczają poza to, aby zdobyć więcej doświadczenia w swojej dziedzinie. Jeśli twoja sprawa jest skomplikowana i obejmuje wiele stron, to mądrze byłoby wybrać kogoś, kto ma doświadczenie w tej dziedzinie. Prawnik, który ma doświadczenie w twoim typie sprawy, ma większe szanse na wygraną. Jeśli szukasz prawnika zajmującego się obrażeniami ciała, mądrze byłoby znaleźć kogoś z doświadczeniem w tej dziedzinie. To samo dotyczy spraw związanych z wypadkami samochodowymi i innymi rodzajami wypadków.

Reputacja

Reputacja może oznaczać dwie rzeczy: jak dobrze znany jest adwokat wśród innych prawników? I jak dobrze znany jest on lub ona wśród ogółu społeczeństwa? To może być trudne, ponieważ podczas gdy większość ludzi wie, że powinni sprawdzić referencje przed zatrudnieniem kogokolwiek, mogą nie zdawać sobie sprawy, że adwokaci mają również referencje dostępne dla sprawdzania referencji. To zawsze najlepiej zapytać przed zatrudnieniem adwokata, nigdy nie polegać tylko na jednym źródle (np. Internet), ponieważ może to prowadzić do błędnych wniosków. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o reputacji prawnika jest zapytać innych prawników w okolicy. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *