Czym wykonywana jest obróbka tworzyw sztucznych na rynku?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przetwarzanie tworzyw sztucznych jest procesem przekształcania surowców z tworzyw sztucznych w gotowe produkty. Procesy stosowane do wytwarzania produktu z tworzyw sztucznych są często określane jako „formowanie wtryskowe”, „formowanie z rozdmuchem” lub „wytłaczanie”.

Główne procesy stosowane w obróbce tworzyw sztucznych obejmują:

Formowanie wtryskowe

W tym procesie wysokociśnieniowa jednostka wtryskowa wtłacza stopiony polimer do wnęki formy pod bardzo wysokim ciśnieniem. Następnie gniazdo formy jest otwierane, a zestalona część wyrzucana z formy.

Cięcie laserowe

Proces ten wykorzystuje laser do wycinania części arkusza tworzywa sztucznego. Jest on stosowany w produkcji formowanych tworzyw sztucznych, jak również w przypadku mniejszych części, które muszą być wycięte z większych arkuszy. Laser przecina materiał z minimalną ilością ciepła, więc może być używany wielokrotnie bez uszkadzania ciętych przedmiotów. Wiele firm przez dokładność i szybkość często decyduję się na cięcie laserem Poznań jest miastem, które na swoim terenie posiada miejsca gdzie można skorzystać z takich usług.

Wytłaczanie

Wytłaczarka z ciągłym ślimakiem topi i miesza razem wiele składników, takich jak barwniki, dodatki i polimery, które są następnie wtłaczane przez otwartą matrycę pod wysokim ciśnieniem, aby wytworzyć długie pasma materiału zwane granulkami. Te granulki mogą być dalej przetwarzane przez formowanie ciśnieniowe (CNC lub formowanie wtryskowe).

Formowanie z rozdmuchiwaniem

Znany również jako formowanie z rozdmuchem lub formowanie z rozdmuchem, proces ten wykorzystuje ciśnienie powietrza do rozszerzenia bardzo gorącej pustej rury (zwanej parison) w otwarty kształt (zwany preformą), który został umieszczony nad trzpieniem (proces trzpienia). Po schłodzeniu i zestaleniu, parison jest usuwany z trzpienia i umieszczany w piecu, gdzie materiał jest podgrzewany i formowany w pożądany kształt butelki. Następnie jest schładzany i wykańczany w osobnym procesie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy rodzaj ryżu ma znaczenie podczas przygotowywania sushi?
Czy rodzaj ryżu ma znaczenie podczas przygotowywania sushi?
Przygotowanie idealnego sushi nie jest trudne. Potrzebujemy tylko kilku składników, aby móc cieszyć się tym japońskim smakołykiem. Wystarczą suszone wodorosty […]
Problemy z płynnością finansową – jak może pomóc ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
Problemy z płynnością finansową – jak może pomóc ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
Problem z płynnością finansową jest sytuacją, która może dotknąć każdego. Największe ryzyko dotyczy osób, które posiadają spore zadłużenia, a ich […]
Jak dobrać biustonosz, aby efektowny i jednocześnie wygodny?
Jak dobrać biustonosz, aby efektowny i jednocześnie wygodny?
Potrzebujesz nowej bielizny? Wchodzisz do sklepu i nie wiesz na co się zdecydować? Wyboru na pewno nie ułatwia fakt, że […]