Dieta podczas trenowania – jak ją urozmaicić?

Węglowodany i zdrowe przekąski

Wiele osób aktywnych fizycznie narzeka, że ich dieta w okresie treningów jest monotonna i oparta głównie na ryżu oraz piersi z kurczaka. Tymczasem zdaniem specjalistów dieta sportowców może, a nawet musi być bardzo urozmaicona. Podstawowym źródłem energii powinny być węglowodany złożone o niskim indeksie glikemicznym. Chodzi o to, by stanowiły one dla organizmu wartościowe paliwo, które nie spowoduje dużych zmian poziomu cukru we krwi. Takie warunki spełnia wiele warzyw i owoców.

W urozmaiconej diecie sportowca nie może zabraknąć także produktów zbożowych, ziemniaków, makaronów, ryżu oraz kasz. Wskazane jest również sięganie po rośliny strączkowe, takie jak fasola, soczewica, soja, czy groch. Przykładem zdrowej i smacznej przekąski, po którą mogą sięgać osoby trenujące, są prażone orzeszki sojowe. Produkt ten dostępny jest na https://24fitclub.pl/produkt/prazone-orzeszki-sojowe/ i z powodzeniem zastąpić może niezdrowe i tłuste krakersy, czy chipsy.

Źródła białka i zdrowych tłuszczów

W diecie osób aktywnych fizycznie niezwykle ważne jest również białko. To właśnie ono stanowi materiał budulcowy dla mięśni. Doskonałym źródłem białka jest pierś z kurczaka, jednak nie tylko. W urozmaiconej diecie powinno się również znaleźć miejsce dla ryb, jaj, mleka, a także przetworów mlecznych. Mleko i przetwory mleczne stanowią dla organizmu także niezwykle istotne źródło wapnia, odpowiedzialnego za kondycję kości.

W przypadku osób wykazujących duże zapotrzebowanie na białko, zalecane jest sięganie po specjalistyczne suplementy diety. Warto wspomnieć m.in. o odżywce białkowej Herbalife, którą można dodawać do potraw, zup, czy też sosów. Za jej pomocą w prosty sposób można zwiększyć ilość spożywanych protein. W urozmaiconej diecie osób trenujących nie powinno także zabraknąć zdrowych tłuszczów. Ich najlepszym źródłem jest oliwa z oliwek oraz orzechy. Składniki te dodawać można do różnego rodzaju sałatek warzywnych.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 7 =