Stylowe fotele do małych przestrzeni

Urządzanie niewielkiego pomieszczenia w domu wymaga kreatywności oraz pójścia na wiele kompromisów. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich mebli, które powinny być jak najbardziej kompaktowe, a jednocześnie w pełni funkcjonalne. Zasada ta dotyczy przede wszystkim fotela, czyli podstawowej konstrukcji przeznaczonej do siedzenia. Na przykład na tarasie lub balkonie doskonale sprawdzi się m.in. fotel balkonowy osadzony na drewnianych stelażu i wyposażony w miękkie, materiałowe siedzisko.

Modele klasyczne i nowoczesne

Do niewielkiej sypialni lub salonu warto wstawić wąski fotel o geometrycznym kształcie, koniecznie z długim i wyprofilowanym zagłówkiem, a także wygodnymi podpórkami pod łokcie (obity miękką i przyjemną w dotyku tkaniną). Jest to znakomite rozwiązanie na długie, zimowe wieczory z lekturą w ręku. Alternatywę stanowi skórzany model na cienkich, stalowych nogach o subtelnie zaakcentowanej formie. Nie przytłoczy on nadmiernie pomieszczenia, a przy tym zagwarantuje nam optymalną wygodę.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to zalecane są przede wszystkim konstrukcje utrzymane w kontrastowych oraz dosyć intensywnych barwach. Wynika to z faktu, że skutecznie dodają charakteru całej aranżacji. Z kolei w pokoju dziecka należy umieścić fotel z bardzo miękkim siedziskiem, wyróżniający się oryginalnym kształtem – np. całkowicie pozbawiony elementów drewnianych i metalowych. Pożądany materiał to w tym przypadku sztruks, plusz albo wysokiej klasy poliester. Mnóstwo interesujących modeli można zobaczyć i zamówić na https://pufy.pl/63-fotele-dla-dzieci. Idealnym wyborem na taras jest natomiast fotel składający się z aluminiowego stelaża i głębokiej poduszki.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *