Filterki do jointów to podstawowy element podczas skręcania blanta. Powstają z różnych materiałów: celulozy, konopi, szkła, a także drewna. Jaką pełnią rolę? Odpowiadają za rozpraszanie dymu przy wydechu. Ponadto oczyszczają go ze szkodliwych toksyn oraz substancji smolistych, które powstają w czasie spalania suszu.
Tradycyjne filtry, zwykle tak jak węglowe produkowane są z materiałów celulozowych lub celulozopodobnych. Ich budowa pozwala na skuteczną absorpcję toksyn znajdujących się w dymie. Filtr węglowy cieszy się największą skutecznością. Wyłapuje zdecydowanie więcej substancji smolistych, dzięki czemu efektywniej chroni płuca.
Za każdym razem, gdy wdychamy dym, smoła przykleja się do filtra, utrzymując się na nim. Dzięki temu osoba paląca cieszy się czystym dymem bez zagrażających dodatków. To jednak nie koniec zalet filtrów węglowych. Okazują się one bardziej skuteczne w procesie schładzania dymu. Potrafią osiągnąć odpowiednią temperaturę, w wyniku czego dym jest mniej drażniący dla górnych dróg oddechowych. W ten sposób znika uczucie nieprzyjemnego drapania w gardle po zaciągnięciu się buszkiem.
Co ważne, w joincie pozostają wszystkie składniki aktywne. Filtry węglowe znajdują zastosowanie przede wszystkim wśród osób, które systematycznie palą susz albo tytoń. Dzięki temu mogą minimalizować negatywne skutki palenia – szczególnie jego wpływ na płuca. Filtry w żaden sposób nie zmieniają aromatu albo smak jointa. Palenie z ich użyciem jest równie przyjemne i komfortowe.