Włoskie kurorty narciarskie, które warto zwiedzić

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włochy to kraj, którego znaczna część jest pokryta wspaniałymi górami. Dlatego też wiele osób decyduje się spędzić zimowy urlop lub ferie w jednym z tutejszych ośrodków narciarskich, zlokalizowanych w obrębie Alp – np. Tonale, Val di Fiemme czy San Martino di Castrozza. Najlepiej wybrać się tam na początku marca, gdyż stoki są wówczas znacznie mniej oblegane, a dni długie i słoneczne. Najchętniej odwiedzane przez turystów miejsca zostaną pokrótce opisane w niniejszym artykule. 

Daj się ponieść białemu szaleństwu

Pierwszym z włoskich kurortów godnych polecenia jest Livigno, wyjątkowo często odwiedzane przez Polaków. Zawdzięcza ono swoją popularność przede wszystkim doskonałym warunkom do uprawiania narciarstwa, ponieważ znajduje się tutaj mnóstwo tras zjazdowych o różnym stopniu trudności (łącznie 140 km i 32 wyciągi), w tym wiele przeznaczonych dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Jest to zatem znakomite miejsce zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Kolejnym ośrodkiem jest Cortina d,Ampezzo, uznawana za kurort najmodniejszy i jednocześnie najbardziej ekstrawagancki. Wiąże się to oczywiście z wyższymi cenami, ale do dyspozycji mamy za to 120 km tras i dodatkowo kilka uznanych szkółek narciarskich. Oprócz dwóch wymienionych kurortów, warto jeszcze się wybrać do następujących:

– Val di Fiemme – doskonałe miejsce do uprawiania zarówno narciarstwa zjazdowego, jak i biegowego (150 km tras)

– San Martino do Castrozza –  dobry wybór dla zaawansowanych i doświadczonych narciarzy (trenuje tutaj m.in. włoska kadra narodowa)

– Monterosa – zaletą tego miejsca są wymagające trasy i wspaniałe alpejskie widoki

– Val di Sole – niewielki ośrodek (zaledwie 16 km tras), znajduje się tutaj najwyżej położona nartostrada w całych Włoszech (na wysokości ok. 3000 m n.p.m.)

– Paganella – sporo długich i szerokich tras dla osób niedoświadczonych, a także dodatkowe atrakcje dla niejeżdżących

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie owoce idealnie nadają się na syropy?
Jakie owoce idealnie nadają się na syropy?
Istnieje wiele owoców, które można wykorzystać do zrobienia syropów. Owoc, który wybierzesz, będzie zależał od tego, do czego chcesz użyć […]
Jak wygląda malowanie pasów krok po kroku
Jak wygląda malowanie pasów krok po kroku
Malowanie pasów oraz innych znaków poziomych na jezdni odbywa się z reguły w godzinach niskiego ruchu bądź w porze nocnej. […]
Co zrobić, żeby usprawnić sprzedaż online w swoim sklepie odzieżowym?
Co zrobić, żeby usprawnić sprzedaż online w swoim sklepie odzieżowym?
Prowadzenie odzieżowego sklepu internetowego jest świetnym pomysłem na własny biznes. Jest to jednak branża mocno konkurencyjna, dlatego trzeba zadbać o […]