Włoskie kurorty narciarskie, które warto zwiedzić

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włochy to kraj, którego znaczna część jest pokryta wspaniałymi górami. Dlatego też wiele osób decyduje się spędzić zimowy urlop lub ferie w jednym z tutejszych ośrodków narciarskich, zlokalizowanych w obrębie Alp – np. Tonale, Val di Fiemme czy San Martino di Castrozza. Najlepiej wybrać się tam na początku marca, gdyż stoki są wówczas znacznie mniej oblegane, a dni długie i słoneczne. Najchętniej odwiedzane przez turystów miejsca zostaną pokrótce opisane w niniejszym artykule. 

Daj się ponieść białemu szaleństwu

Pierwszym z włoskich kurortów godnych polecenia jest Livigno, wyjątkowo często odwiedzane przez Polaków. Zawdzięcza ono swoją popularność przede wszystkim doskonałym warunkom do uprawiania narciarstwa, ponieważ znajduje się tutaj mnóstwo tras zjazdowych o różnym stopniu trudności (łącznie 140 km i 32 wyciągi), w tym wiele przeznaczonych dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Jest to zatem znakomite miejsce zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Kolejnym ośrodkiem jest Cortina d,Ampezzo, uznawana za kurort najmodniejszy i jednocześnie najbardziej ekstrawagancki. Wiąże się to oczywiście z wyższymi cenami, ale do dyspozycji mamy za to 120 km tras i dodatkowo kilka uznanych szkółek narciarskich. Oprócz dwóch wymienionych kurortów, warto jeszcze się wybrać do następujących:

– Val di Fiemme – doskonałe miejsce do uprawiania zarówno narciarstwa zjazdowego, jak i biegowego (150 km tras)

– San Martino do Castrozza –  dobry wybór dla zaawansowanych i doświadczonych narciarzy (trenuje tutaj m.in. włoska kadra narodowa)

– Monterosa – zaletą tego miejsca są wymagające trasy i wspaniałe alpejskie widoki

– Val di Sole – niewielki ośrodek (zaledwie 16 km tras), znajduje się tutaj najwyżej położona nartostrada w całych Włoszech (na wysokości ok. 3000 m n.p.m.)

– Paganella – sporo długich i szerokich tras dla osób niedoświadczonych, a także dodatkowe atrakcje dla niejeżdżących

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wszystko, co musisz wiedzieć o usługach SEO
Wszystko, co musisz wiedzieć o usługach SEO
Istnieje wiele korzyści leżących w usługach SEO, takich jak zwiększony ruch i sprzedaż. Jednak korzystanie z tych usług wiąże się […]
Granie w gry komputerowe – jakie umiejętności rozwija?
Granie w gry komputerowe – jakie umiejętności rozwija?
Sposób, w jaki dzieci grają w gry, zmienia się. Zamiast ograniczać się do gier planszowych i fizycznych zabawek, dzieci mają […]
Czym zajmują się biura nieruchomości? Czy ich wsparcie się opłaca?
Czym zajmują się biura nieruchomości? Czy ich wsparcie się opłaca?
Biura nieruchomości to firmy, które specjalizują się w pośrednictwie między sprzedającymi a kupującymi nieruchomości. Ich głównym celem jest pomóc klientom […]