Jak dobrać krawat do koszuli?

Dobrze dopasowany krawat jest świetnym uzupełnieniem eleganckiej stylizacji. Odpowiednio dobrana długość i kolor tego dodatku nadają całemu strojowi wyrazistego charakteru. Jaki krawat do białej koszuli wybrać? Na jakie kolory postawić? 

Kiedy można założyć krawat?

Choć krawat jest jednym z najpopularniejszych męskich dodatków, jego noszenie obłożone jest kilkoma zasadami. Przestrzeganie ich pozwoli uniknąć towarzyskiej wpadki. Nie każdy wie, że krawat powinno się zakładać wyłącznie do koszul z długim rękawem, na przykład tych ze sklepu Fajne Koszule. Nie wolno nosić go w połączeniu ze smokingiem. Ponadto krawat musi być o 1, 2 lub 3 tony ciemniejszy niż koszula. Im większy jest kontrast między tymi elementami stroju, tym bardziej formalnie wygląda cały zestaw. 

Krawat do białej, niebieskiej i różowej koszuli

Decydując się na białą koszulę, mężczyzna może wybrać dowolny krawat. Warto wówczas postawić na wzorzysty dodatek w wyrazistym kolorze. Na jasnoniebieskim tle dobrze prezentują się krawaty w innych odcieniach niebieskiego, na przykład granatowym lub turkusowym. Odważnym panom spodoba się zestawienie takiej koszuli z kontrastowymi barwami, takimi jak pomarańcze, czerwienie czy żółcie. Na różowym materiale dobrze wyglądają krawaty fioletowe i purpurowe, jest to jednak połączenie dla osób lubiących wyróżniać się z tłumu. Bardziej klasycznym, bezpieczniejszym wyborem będzie dodatek w kolorze granatowym. Krawaty występują w wielu wzorach, kolorach i teksturach, dlatego warto eksperymentować ze stylizacjami i odkrywać nowe, ciekawe zestawy, pamiętając o zachowaniu podstawowych zasad.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *