Jakie zajęcia pozwolą rozwinąć dziecku umiejętności plastyczne?

Rysowanie to jedna z form rozrywki, którą najczęściej proponujemy naszym dzieciom. Pierwsze próby mają miejsce nawet w wieku niemowlęcym. Rozwijanie umiejętności plastycznych powinno jednak odbywać się stopniowo. Nie proponujmy dziecku tworzenia ilustracji od podstaw na samym początku jego przygody z kredkami. Pusta, biała karta papieru może je tylko niepotrzebnie zestresować i zdemotywować. W ten sposób osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Jak zatem rozwijać tego typu talent w sposób przemyślany?

Sprawdzony sposób

Jest taka kategoria dziecięcych zabaw i akcesoriów, która z mody nie wychodzi jeszcze od czasów naszych dziadków. Wszyscy z pierwszych lat życia zapewne doskonale pamiętamy kolorowanki. Na wypełnianiu gotowych wzorów kolorami czas spędzają nawet najbardziej energiczne maluchy. To doskonały sposób na danie upustu emocjom i rozwinięcie kompetencji plastycznych. Tematykę obrazków możemy dobrać do indywidualnych upodobań najmłodszych. Wśród wielu kategorii na uwagę zasługują między innymi: kolorowanka zima, zwierzęta, czy bohaterowie filmów animowanych.

Dla dzieci, które potrafią już liczyć

Jeżeli nasza pociecha opanowała już sztukę liczenia, być może zainteresują ją bardziej zaawansowane kolorowanki. Jedną z metod ich wypełniania jest malowanie po numerach jeleń, gwiazda czy pałac to tylko niektóre z dostępnych kształtów. W ten sposób dziecko krok po kroku, poprzez łączenie kolejnych punktów, nauczy się tworzyć coraz bardziej skomplikowane rysunki. Proporcjonalnie do stopnia trudności będzie rosła również jego satysfakcja z wykonanej pracy.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − cztery =