Jak dopasować długość firan?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firany spełniają kilka funkcji. Część z nich ma jedynie stanowić ozdobę naszego wnętrza, jednak niektóre wieszane są przede wszystkim w celu ochrony naszej prywatności. W obu przypadkach jednym z kluczowych czynników, który bierzemy pod uwagę podczas ich wyboru jest długość firan. Jak wybrać tę właściwą? Co należy o nich wiedzieć? Jak zmierzyć firany?

Firana do salonu

Salon to zazwyczaj najbardziej reprezentacyjne wnętrze w całym domu. To tu przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną czy odpoczywamy po ciężkim dniu. Zazwyczaj w salonie wieszamy długie firanki sięgające niemal do ziemi. Ich dokładna długość będzie zależała od wysokości wnętrza oraz rodzaju karnisza.

Jeśli karnisz znajduje się pod samym sufitem, a my chcemy przypiąć do niego firany za pomocą żabek ich długość powinna być o kilka centymetrów krótsza od wysokości wnętrza. Daje nam to pewność, że firany nie będą ocierać się o podłogę. Jeśli jednak karnisz jest zamontowany niżej firany wieszane są przy pomocy szelek lub przelotek wymagana długość firan będzie nieco inna. Wiele gotowych rozwiązań można znaleźć na https://magdalena24.pl/firany. Różnorodność wzorów i dostępnych długości z całą pewnością ułatwi nam wybór. 

Firany idealne do kuchni

Gotowanie i sporządzanie posiłków sprawiają, że w kuchni lepiej sprawdzą się krótsze firany. Mogą one sięgać do parapetu lub tylko częściowo przysłaniać okno. Firany w kuchniach, których okna wychodzą na ulicę lub posesję sąsiadów powinny przysłaniać je na tyle by zapewniać nam prywatność. Jednak, ze względu na dużą ilość czasu, którą spędzamy w tym pomieszczeniu warto by wpuszczały możliwie najwięcej światła. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakich materiałów można wykonać schody?
Z jakich materiałów można wykonać schody?
Istnieje wiele materiałów dostępnych dla schodów, od drewna do stali do kamienia. Każdy materiał ma swoje własne zalety i wady, […]
Najlepsze pomysły na prezent dla przyjaciela
Najlepsze pomysły na prezent dla przyjaciela
Urodziny – a szczególnie te 18, 40 czy każde inne okrągłe to powód, aby świętować. To niezwykła okazja żeby zebrać […]
Jaką biżuterię wybrać dla nastolatki?
Jaką biżuterię wybrać dla nastolatki?
Nastolatki, podobnie jak dorosłe kobiety, kochają biżuterię. Ich wymagania co do tych bardzo kobiecych ozdób są jednak inne. Komplety dla […]