Jak działa komornik?

Komornik jest jednym z tych zawodów, wokół których narosło mnóstwo mitów, negatywnych emocji i niedopowiedzeń. Jaka jest prawda o tej profesji? Co realnie należy do obowiązków egzekutora?

Urzędnik sądowy od spraw szczególnej wagi

Podstawowym zadaniem komornika jest ściąganie od dłużników należności  zasądzonych przez sąd. W tym celu może stosować środki przymusu określone przepisami prawa. Swoje obowiązki wykonuje na rzecz osób prywatnych oraz instytucji, np. banków, które mają problem z klientami uchylającymi się od płacenia rat kredytowych. Zajmuje on elementy majątku osoby obciążonej należnościami – także nieruchomości – aby uzyskać zwrot długu.

Co ciekawe, dłużnik ma prawo do wyboru urzędnika, który będzie się zajmował jego sprawą. Należy mieć jednocześnie świadomość, iż egzekutor jest ostatnim ogniwem procesu rozwiązywania konfliktu na linii wierzyciel – dłużnik, działania muszą posiadać zawsze autoryzację instancji nadrzędnej. Więcej istotnych danych w tej materii można znaleźć pod adresem: https://www.komornikgladzik.pl.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + osiemnaście =