Jak należy nosić kapelusz?

Każdy, kto decyduje się na noszenie kapelusza to niewątpliwie odważna i oryginalna osoba, ponieważ współcześnie nie jest to najpopularniejszy model garderoby, rzadko spotykany na ulicy. Jednocześnie pełni rolę ekstrawaganckiego i stylowego dodatku, który wiele mówi o jego właścicielu. Jeśli wolisz zniknąć w tłumie, to nie jest z pewnością pomysł dla Ciebie. Na poszukiwanie idealnego kapelusza można poświęcić wiele czasu, ale warto postawić na produkt dobrej jakości. Wybierając model dla siebie, należy wziąć pod uwagę zarówno porę roku, wzrost, okazję, kształt twarzy, a także indywidualne preferencje. Elementów, które należy rozważyć jest naprawdę wiele, ale mają one wpływ na ostateczny wygląd w kapeluszu, dlatego nie wolno ich lekceważyć.

Kilka wskazówek

Kapelusz powinien pasować do całej stylizacji, ale też charakteru jego właściciela. W związku z tym klasyczny model sprawdzi się do eleganckiego, stonowanego ubioru, natomiast awangardowy do oryginalnej, kolorowej stylizacji. Kobieta, która preferuje styl dekadencki i tajemniczy wizerunek powinna postawić na model z falującym rondem. Noszenie tego kapelusza wymaga jednak odpowiednich dodatków- eleganckich i stylowych. Fedora to najpopularniejszy rodzaj męskiego kapelusza, który powstał na początku XX wieku. Wyróżnia się klasycznym kształtem i symetrycznymi fałdkami znajdującymi się na jego główce. Pojawiał się w amerykańskich filmach, ale równie chętnie zakładają go osoby znane ze świata showbiznesu. Obecnie wszedł już na stałe do kanonu mody.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *