Jak przeprowadzić zdrowy detox organizmu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed rozpoczęciem każdej diety warto się upewnić, że planowane zmiany w odżywianiu są bezpieczne dla organizmu i uwzględniają ewentualne dolegliwości zdrowotne. Najlepiej skorzystać z fachowej pomocy dietetyka lub innego specjalisty ds. żywienia. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie wszystkich składników spożywczych oraz organizacja planu dnia. Z reguły wszystkie diety wymagają stosowania się do określonych zasad, aby osiągnąć zakładany efekt.

Zdrowa dieta oczyszczająca

Wśród kuracji oczyszczających organizm można wymienić co najmniej kilka, które cieszą się dużą popularnością. Mogą to być plany żywieniowe oparte w głównej mierze na nieprzetworzonych sokach, warzywach, a nawet na jednym produkcie spożywanym przez kilka lub kilkanaście dni. Sporym zainteresowaniem cieszy się np. dieta jaglana, dzięki której do organizmu dostarczana jest duża ilość krzemionki oraz witamin i innych minerałów.

Dieta detoxs powinna być przeprowadzona z uwzględnieniem wysokowartościowych produktów, zgodnie z zaleceniami dietetycznymi. W oczyszczającym menu bardzo ważne jest bazowanie na warzywach i owocach, z jednoczesnym ograniczeniem mięsa i nabiału. Równie istotne są produkty pełnoziarniste, które zawierają sporo błonnika i tym samym wspomagają oczyszczanie organizmu. Najlepiej wykluczyć w tym czasie czarną herbatę, kawę oraz alkohol. Zalecane są nieprzetworzone produkty, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł – dobrze jest wziąć pod uwagę wyroby spożywcze pochodzące z gospodarstw ekologicznych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze kancelarii prawnej?
Czym się kierować przy wyborze kancelarii prawnej?
Wybór kancelarii prawnej to poważna decyzja i taka, której nie należy podejmować lekkomyślnie. Każda sprawa jest inna, więc pierwszą rzeczą […]
Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa ślubnego?
Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa ślubnego?
Ślub to najważniejszy moment dla każdej pary. Dlatego pragniemy mieć z tego wydarzenia jak najwięcej wspomnień. Istotną rolę w tym […]
Jak walczyć z ciągłym złym samopoczuciem?
Jak walczyć z ciągłym złym samopoczuciem?
Coraz większa ilość osób zmaga się ze złym samopoczuciem. Towarzyszy ono często nie tylko w ciągu dnia, ale i w […]