Jak przeprowadzić zdrowy detox organizmu?

Przed rozpoczęciem każdej diety warto się upewnić, że planowane zmiany w odżywianiu są bezpieczne dla organizmu i uwzględniają ewentualne dolegliwości zdrowotne. Najlepiej skorzystać z fachowej pomocy dietetyka lub innego specjalisty ds. żywienia. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie wszystkich składników spożywczych oraz organizacja planu dnia. Z reguły wszystkie diety wymagają stosowania się do określonych zasad, aby osiągnąć zakładany efekt.

Zdrowa dieta oczyszczająca

Wśród kuracji oczyszczających organizm można wymienić co najmniej kilka, które cieszą się dużą popularnością. Mogą to być plany żywieniowe oparte w głównej mierze na nieprzetworzonych sokach, warzywach, a nawet na jednym produkcie spożywanym przez kilka lub kilkanaście dni. Sporym zainteresowaniem cieszy się np. dieta jaglana, dzięki której do organizmu dostarczana jest duża ilość krzemionki oraz witamin i innych minerałów.

Dieta detoxs powinna być przeprowadzona z uwzględnieniem wysokowartościowych produktów, zgodnie z zaleceniami dietetycznymi. W oczyszczającym menu bardzo ważne jest bazowanie na warzywach i owocach, z jednoczesnym ograniczeniem mięsa i nabiału. Równie istotne są produkty pełnoziarniste, które zawierają sporo błonnika i tym samym wspomagają oczyszczanie organizmu. Najlepiej wykluczyć w tym czasie czarną herbatę, kawę oraz alkohol. Zalecane są nieprzetworzone produkty, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł – dobrze jest wziąć pod uwagę wyroby spożywcze pochodzące z gospodarstw ekologicznych. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × trzy =