Lampy solarne – gdzie można je stawiać?

Oświetlenie solarne gromadzące energię dzięki panelom fotowoltaicznym to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym powodzeniem wśród zarówno urzędników odpowiedzialnych za systemy oświetlenia miejskiego, jak i wśród indywidualnych mieszkańców. Olbrzymią zaletą lamp solarnych jest ich energooszczędność, samowystarczalność i łatwość montażu, a nie bez znaczenia we współczesnym świecie jest także fakt, że bazują one na odnawialnych źródłach energii, które są lepsze dla klimatu i środowiska niż paliwa kopalne. Gdzie więc można ustawiać latarnie fotowoltaiczne?

Latarnie solarne parkowe i do ogrodu – rozwiązanie uniwersalne

Fotowoltaika umożliwia ładowanie urządzeń za pomocą gromadzonej w ciągu dnia energii pochodzącej ze światła słonecznego. Po zmierzchu ta energia jest zamieniana na jasne, mocne światło, którym możemy oświetlić zarówno parkowe uliczki, jak i własny ogród. Na stronie producenta takich energooszczędnych systemów oświetlenia: http://www.photinus.pl/ możemy obejrzeć przykładowe realizacje. Wśród nich znajdziemy siłownie plenerowe, boiska i place zabaw, które dzięki lampom solarnym są bezpieczne do używania nawet po zmroku, co ma duże znaczenie jesienią i zimą, gdy dni są krótkie. Równie popularne są place i deptaki na rynkach w miastach – takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć negatywny wpływ miast na środowisko naturalne i klimat. Z kolei lampy fotowoltaiczne z czujnikiem ruchu to propozycja idealna do montowania przy wejściach do budynków bądź we własnym ogrodzie, gdyż zapala się tylko wtedy, gdy ktoś się zbliży, a więc nie marnuje energii i jest jeszcze tańsza w użytkowaniu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × trzy =