Wybór taniego i efektywnego opału do domu

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych paliw stałych, które nadają się do ogrzewania domu jednorodzinnego w sezonie zimowym. Najpopularniejszy jest oczywiście tradycyjny węgiel, ale warto zdecydować się na alternatywne rozwiązanie w postaci pelletu. Posiada on bowiem podobną wartość energetyczną i cenę, a jednocześnie jest zdecydowanie bardziej ekologiczny. Jeśli interesuje nas wydajny pellet drzewny Biała Podlaska to miasto, w którym działa kilka sklepów mających go w asortymencie.

Czasami mniej znane rozwiązanie okazuje się lepsze

Pellet to paliwo stałe produkowane ze sprasowanych trocin i innych odpadów drzewnych. Jest ono znakomitym materiałem do ogrzewania budynku mieszkalnego przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje się całkiem sporą kalorycznością (na poziomie 18-19 MJ/kg), a przy tym jest stosunkowo tanie, bo kosztuje zaledwie 600-700 zł za tonę. Jak by tego było mało, emituje do atmosfery minimalną ilość szkodliwych substancji (tlenku węgla, azotu i siarki), pozostawia po sobie niewiele popiołu oraz nie wydziela nieprzyjemnych aromatów w trakcie spalania w piecu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − siedemnaście =