Jaki fotel lub krzesło biurowe wybrać?

Podstawą przy wyborze fotela lub krzesła biurowego obrotowego jest to, by był ergonomiczny, czyli dostosowany do naszych możliwości psychofizycznych. Powinien być wygodny i funkcjonalny. Jest to bardzo ważne, gdyż siedzenie na nieodpowiednim fotelu może prowadzić do urazów kręgosłupa, obciążenia szkieletowo-mięśniowego i ogólnych problemów ze zdrowiem, jak na przykład bóle pleców itp. Bez względu na to, czy spędzasz czas przed komputerem w pracy czy w domu – powinieneś zadbać o swoje zdrowie.

Aby krzesło lub fotel były ergonomiczne, muszą spełniać następujące warunki:

  • regulacja wysokości siedziska (400-500 mm licząc od podłogi)
  • regulacja wysokości oraz pochylenia siedziska (5° do przodu i 30° do tyłu)
  • wymiary oparcia i siedziska muszą zapewniać wygodną pozycję ciała i swobodę ruchów
  • mechanizmy do regulowania wysokości siedziska i pochylenia oparcia powinny być proste w obsłudze i łatwo dostępne; regulację powinno się wykonywać w pozycji siedzącej
  • stabilność oraz pięcioramienna podstawa
  • możliwość obrotu wokół osi o 360°
  • podłokietniki

Jeśli spędzamy dużo czasu przed komputerem, wybór krzesła czy fotela biurowego należy bardzo dokładnie przemyśleć. Pozycja, w jakiej siedzimy, ma duży wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, ale również na efektywność naszej pracy. O wiele łatwiej jest nam się skupić, gdy znajdujemy się w wygodnej pozycji, nic nas nie boli i nie rozprasza. Trzeba o tym pamiętać przy dokonywaniu zakupu i nie należy kierować się tylko ceną, ale przede wszystkim własnym komfortem.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście + dziesięć =